your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Era Nowe Horyzonty 2010

ERA NOWE HORYZONTY to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina. Jak co roku, Filmasterzy wybierają się do Wrocławia, by recenzować filmy i dyskutować na temat najważniejszego filmowego wydarzenia roku w Polsce.

ERA NOWE HORYZONTY to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina. Jak co roku, Filmasterzy wybierają się do Wrocławia, by recenzować filmy i dyskutować na temat najważniejszego filmowego wydarzenia roku w Polsce.

michuk michuk napisał(a) o Sanatorium pod klepsydrą (7)

Śnisz na jawie wspólnie z bohaterem i to przyjemne uczucie.

7 gwiazdki

Monika Mazurkówna Monika Mazurkówna napisał(a) o Gorzki (8)

Udana wariacja na temat "Wstrętu". Zdecydowanie lepsza niż "Darling!".

8 gwiazdki

paprzivo paprzivo napisał(a) o Prorok

średni film

WIELKI ZNAWCA WIELKI ZNAWCA napisał(a) o Wyśnione miłości (1)

jedyna słuszna ocena

1 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o Wyśnione miłości (9)

Cacucho z każdej strony. Aż strach pomyśleć jakie filmu Dolan nakręci za 20 lat. No rewelacja po prostu.

9 gwiazdki

ewelinaws ewelinaws napisał(a) o Ulica Krokodyli

naprawdę dobra produkcja:) film warty obejrzenia polecam

Ida Ida napisał(a) o Była sobie dziewczyna (5)

Obejrzałam "An Education", po czym weszłam na filmastera, żeby go ocenić... i tu ze zdziwieniem odkrywam, że film został już przeze mnie oceniony, i co więcej, na 9 gwiazdek. Po pierwsze, w ogóle go nie pamiętałam, co mi się nie zdarza przy oglądaniu filmu (zawsze prędzej czy później sobie przypominam, że go oglądałam), a to już świadczy o nim samym i o reżyserii, a po drugie teraz oceniam go prawie że o połowę słabiej. Film jest przyjemny, jednak mocno przeciętny. Genialna rola Carey Mulligan, jak [...] Przeczytaj całość

5 gwiazdki

izuw izuw napisał(a) o Wszystko co kocham (8)

http://pozycjeobowiazkowe.blogspot.com/2015/12/nieswiateczne-filmy-na-swieta.html

8 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Szef wszystkich szefów (8)

Jeśli komedia to tylko romantyczna. Film o pragnieniu bycia dobrym i lubianym w świecie korpo. Jednak i tak wygrywa sztuka. Koncepcje tego czy jakoś Begoniniego są mi bliskie.

8 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Made in Poland (9)

Świąteczne klimaty ryją mi mózg. Ale tak naprawdę wszyscy mają wszystko w dupie.

9 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o Portugalska zakonnica (8)

W krytykowanych "telenowelowych" dialogach pobrzmiewają "Listy portugalskie", jedno z arcydzieł literatury europejskiej. Nie bez powodu "Portugalska zakonnica", mimo że akcja toczy się nad Tagiem, rozgrywa się pomiędzy Paryżem a Lizboną, stolicami (odpowiednio) dekadencji i saudade. Green robi co może by widz nie mógł popłynąć z prądem filmowych przyzwyczajeń, co udaje mu się znakomicie, jednak znacząco zawęża krąg potencjalnych odbiorców. To film o poszukiwaniu własnego mitu, opowieści porządkującej [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o Rozstanie (6)

To nie jest Has z "Jak być kochaną" czy "Pętli", ale ma swój melancholijny klimat małego miasteczka. Warto obejrzeć choćby za ten dialog: [przechodzi Cybulski w okularach] - Kto to był? - To znany aktor. - Nie znam.

6 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o Pętla (8)

Nie zachwyciłem się "Pod Mocnym Aniołem", ale ten film to mistrzostwo. Nie wiem po co ktokolwiek w polskim kinie kręcił po "Pętli" o alkoholiźmie. Tu jest wszystko w idealnych proporcjach. Piękny, smutny film.

8 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o Kosmos (6)

Teorema alla turca. Nie mój ci on.

6 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Miasto ślepców (6)

Za te wyjątkowe i absolutnie piękne , klimatyczne zdjęcia daję 6. Jaka szkoda, że Meirelles nie oddał metafory świata Saramago.

6 gwiazdki

Bonar Bonar napisał(a) o Valhalla: Mroczny wojownik

film dziwny, niedopowiedziany, bez wartkiej akcji, bez łopatologii, pozostawiający szerokie pole do interpretacji, może nie dać się lubić, mnie się podobał, takie powinno być kino

umbrin umbrin napisał(a) o Rękopis znaleziony w Saragossie (10)

Gratka dla kinomanów!. Jutro na Kino Polska o 11 40 do obejrzenia to 50-letnie już arcydzieło ( w tym wypadku to słowo pasuje jak ulał ) W.J. Hasa. Warto dodać, że to dla kilku starych filmasterowiczów to nr 1 polskiego kina wszech czasów. Szykujcie się na trzy godzinny odlot!

10 gwiazdki

sul sul napisał(a) o Valhalla: Mroczny wojownik (7)

O, ktoś tu się sag naczytał, a może wyssał z mlekiem matki? Gęsto od ciężaru, w zawieszeniu w półruchu, półmyśli, szeroko w przestrzeni, surowo, w głuchym pogłosie, w głuchej ciszy, nieprzeniknionej tajemnicy, omamach światłem, obco. Wszyscy, którzy się zachwycają tym filmem, zachwycają się klimatem i temu zaprzeczyć nie można, klimat jest, jest on jednak czymś o wiele więcej, niż formą estetyczną, nastrojowym tłem. Oglądałam W. w dwóch podejściach. Niestety, kiedy telewizja daje taki film w środku [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

psubrat psubrat napisał(a) o Mama (7)

Historia schowana między kadrami?

7 gwiazdki

Dramatiker Dramatiker napisał(a) o Wyśnione miłości (4)

raczej dziękuję

4 gwiazdki

pokaż więcej