your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

25. Warszawski Festiwal Filmowy

Warszawski Festiwal Filmowy jest jedną z czołowych imprez filmowych w Europie Środkowej i Wschodniej. WFF jest jedynym polskim festiwalem filmów fabularnych, który otrzymał akredytację FIAPF, czyli Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych.

Warszawski Festiwal Filmowy jest jedną z czołowych imprez filmowych w Europie Środkowej i Wschodniej. WFF jest jedynym polskim festiwalem filmów fabularnych, który otrzymał akredytację FIAPF, czyli Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych.

lapsus lapsus napisał(a) o Mamut (6)

Jakiś taki.

6 gwiazdki

fnord fnord napisał(a) o Moon (8)

Te kadry z księżyca to majstersztyk, przytłaczający i przepiękny ogrom samotności.

8 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Moon (6)

No nawet fajny ten film, ale co z tego. Kiedy widzę statek kosmiczny na ekranie, to od razu zasypiam.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Ocipinka seksu (7)

Żarty jak żarty, raz lepsze, raz gorsze, ale bardzo podoba mi się realizacja: kreska, oraz narracja autorki, która - mimo różnic w stylu - przypomina nieco Natalię Brożyńską.

7 gwiazdki

psubrat psubrat napisał(a) o Fish Tank (9)

Genialny portret wchodzenia w dorosłość.

9 gwiazdki

asthmar asthmar napisał(a) o Lourdes (8)

Bardzo prawdziwy film. Doświadczenie religijne w świetle teorii krytycznej. Daje do myślenia i budzi wspomnienia.

8 gwiazdki

sul sul napisał(a) o Miasto życia i śmierci (7)

Niedawno ukazała się w Polsce głośna książka Iris Chang, "Rzeź Nankinu" http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=276126 Myślę, że warto tutaj o niej wspomnieć, tak samo, jak warto poczytać o autorce i odbiorze jej dzieła, mi starczyło w angielskiej Wikipedii.

7 gwiazdki

rós rós napisał(a) o Mamut (5)

Moodysson dzieli świat w sposób schematyczny i tendencyjny. Zakończenie zostało pokazane w taki sposób, że nie wierzę w długodystansową zmianę postawy Ellen.

5 gwiazdki

Aquilla Aquilla napisał(a) o Sekret księgi z Kells (10)

Do kreski trzeba się przyzwyczaić, ale jak już oko przywyknie... ludzie, toż to było genialne. Wszystko - historia, muzyka, postacie. Długo polowałam na ten film, ale zdecydowanie było warto. Po raz pierwszy od ponad roku stawiam 10.

10 gwiazdki

sul sul napisał(a) o Miasto życia i śmierci (7)

Wstrząsający film, wstrząsający.

7 gwiazdki

pivic pivic napisał(a) o Fish Tank (8)

I love the delivery in this film, as I feel it came across as honest and cared for. We follow Mia, a 15-year-old girl who lives a hard life in an English suburb. The first scene where she dances is just so telling, and the film goes on from there. It's epic, yet not showy in the least. No soundtrack telling the viewer what to think. No made-to-shock dialogue. "Kitchen sink" is a bad term, but this does somewhat fit in with "A Taste of Honey" and "Saturday Night, Sunday Morning" but stands very much [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

Tityron Tityron napisał(a) o Adam (4)

I lie in a low-energy band of the Asperger-syndrome spectrum—which appears to be quite large. In practice, it means I'm quiet and introverted, passionate about a few things with a slight tendency to being obsessive-compulsive about them, I'm not very good at interacting with other people or understanding when they're joking, I like loneliness and calm in general, and I am the creative kind. In other words, I'm an INTP, a geek and a logic-oriented dreamer. Hearing about a movie about Asperger's syndrome, [...] Przeczytaj całość

4 gwiazdki

emerenc emerenc napisał(a) o Nic osobistego (8)

Film o samotności. Takim zjawisku, które odczuwa się będąc samym, ale najbardziej dotkliwe jest w towarzystwie drugiego człowieka. Bohaterów łączyła bardzo nietypowa relacja, na poły brutalna, na poły pełna czułości i tkliwości. Wielką rolę odgrywa w tym filmie muzyka. To ona rozbudziła Annę z letargu, dzięki niej rozwinęła się znajomość bohaterki z Martinem. Krajobraz Irlandii, chłodny w kolorystyce i niemalże pierwotny idealnie współgra z uczuciami bohaterów. Film bardzo zagadkowy, w którym na [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Mamut (3)

Dwie godziny tortury. Dawno nie widziałem tak pretensjonalnego gniota. Ja rozumiem, że można klepać takie truizmy z przejęciem w wieku 20 lat, ale gdy się ma ich 40, to już jednak trochę żenujące.

3 gwiazdki

Tityron Tityron napisał(a) o I killed my mother (9)

I have to disagree with the movie description: this is not a movie about the complexity of the bonds between mothers and sons. Instead, it is a dramatic exploration of the complexity of being the intellectual son of a woman who is not an intellectual. It could maybe be extended to those children who are just much smarter than their parents and who cannot be understood by them. No matter who his mother would have been, this young man would have to go through the hardship of accepting that his mother [...] Przeczytaj całość

9 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Wschodnie zabawy (6)

Film rzeczywiście dość nierówny, ale podobał mi się sposób pokazania relacji braci, tak bardzo się od siebie różniących, a jednak trzymających ze sobą w jakiś specyficzny sposób.

6 gwiazdki

RespublikaMroja RespublikaMroja napisał(a) o Dom zły (8)

Muzyka najlepsza. Pasuje do klimatu!

8 gwiazdki

Dramatiker Dramatiker napisał(a) o Lille soldat

Trudno coś dodać do notki turina. Film porządnie zrealizowany z moją ukochana Trine Dyrholm, ale ani specjalnie nie wciąga ani nie wzburza.

lapsus lapsus napisał(a) o Kwestia rozmiaru (5)

Ciekawy temat, duzy potencjał i mierne wykonanie.

5 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Adam (7)

Świetna postać aspergera i świetnie zagrana!

7 gwiazdki

pokaż więcej