Avengers: Czas Ultrona (2015)

Avengers: Age of Ultron
Reżyseria: Joss Whedon

Grupa największych superherosów w historii kina powraca w filmie „Avengers: Czas Ultrona”. Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Doskonale zdawałem sobie sprawę, że to nie moja kategoria wiekowa i że zaczynam z zerową wiedzą od środka serii, ale ciekaw byłem, co też radzi sobie (kasowo) podobno lepiej niż Harry Potter. Żenady nie było, ale szaleńcze tempo akcji nie pozwalało cieszyć się ani scenariuszem, ani grą aktorów, a nawet efektami specjalnymi (!), a zdjęcia to już zupełnie nudne. Szkoda, bo kilka momentów mnie naprawdę wzruszyło - a to bohaterstwem, a to współczuciem (bliźniaki) - a humor był fajny, ale też nieliczny. Nie mówiąc o dylematach moralnych (także współczesnych naukowych!) i szatańskim pomyśle zniszczenia Ziemi (cudny! - pomyślałem już po filmie). A i aktorzy to po części czołówka. Jak dla mnie to zmarnowana szansa na emocjonujące, epickie dzieło, z której wyszło przeciętne kino z fajnymi rodzynkami. Bawiły mnie też odwołania kulturowe (Golem, Frankenstein, Speed...) i to była fajna zabawa sama w sobie. Ciekawe co powiedzą nastoletni fani, ale ja tam liczę raczej na nowego Mad Maksa.

Wracasz z Wrocławia i zaś te kolorowe obrazki zaczynają ci napierdzialać po oczach. Bezsilny.

Powiem tylko ze efekty specjalne i montaż bardzo słabe oglądając to czułem się zażenowany. Nie przemyślane wgl najpierw się leją super mocami nikt nikomu nie może nic zrobić a później nagle ktoś ginie rzucenia go w ścianę.

BlonD1E
Chmerson
hrabalka2021
nutinka
Vader
BeatkaWaligorska
umbrin
goou
Arbutrons
Varmo