your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Batman - Początek (2005)

Tytuł oryginalny: Batman Begins

Reżyseria: Christopher Nolan

W jaki sposób jeden człowiek może zmienić świat? To pytanie prześladuje Bruce'a Wayne'a. Gdy był dzieckiem, na jego oczach, na jednej z ulic miasta Gotham, zastrzelono mu rodziców. Ta noc na zawsze zmieniła jego życie. Dręczony poczuciem winy i gniewem dziedzic przemysłowego imperium znika z Gotham i w tajemnicy podróżuje po świecie, szukając sposobów walki z niesprawiedliwością. Po powrocie do Gotham, Bruce Wayne postanawia uwolnić swoje budzące grozę alter ego: Batmana, zamaskowanego bojownika, który wykorzystuje siłę, intelekt oraz najnowsze zdobycze techniki do walki ze złowrogimi mocami, grożącymi zniszczeniem miasta.

Obsada:

Salman Salman napisał(a) o Batman - Początek

świetny!

Dramatiker Dramatiker napisał(a) o Batman - Początek (6)

ciepłe kluchy

6 gwiazdki

Dramatiker Dramatiker napisał(a) o Batman - Początek

ciepłe, spedalone kluchy

zuber zuber napisał(a) o Batman - Początek (6)

Udany reset serii filmów o Batmanie, po tym jak Schumacher pogrzebał poprzednie ekranizacje. Tym razem jest dużo bardziej realistycznie. Duży plus za postać Scarecrow graną przez Cilliana Murphy'ego. IMHO to jeden z najbardziej udanych wrogów Batmana.

6 gwiazdki

Elsa Elsa napisał(a) o Batman - Początek (5)

Cillian Murphy powinien zostać w Europie

5 gwiazdki

kamilandygawel kamilandygawel napisał(a) o Batman - Początek (8)

Trudno oceniać jest ocenić ten film całkiem sprawiedliwie, jeśli obejrzało się "Mrocznego Rycerza". Nolanowi udaje się wynieść "Batmana" jak i adaptacje komiksów na całkiem nowy, nieosiągalny dotąd poziom.

8 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o Batman - Początek

Caine, Oldman, C. Murphy - dla tych trzech aktorów warto się nieco pomęczyć. Największą wadą jest kiepski scenariusz i nachalne próby wzruszenia widza. Za tekst "Tygrys. Jujitsu. Pantera" ocena w dół. Najgorszy z filmów Nolana (nie widziałem tylko "Following")..

5 gwiazdki

ValVincent ValVincent napisał(a) o Batman: Intimidation

Pure entertainment. Surprisingly real yet "super" at the same time, Batman Begins is an outstanding origin story for Batman. Best superhero film of 2005.

10 gwiazdki

Oferma Oferma napisał(a) o Batman - Początek

Bawiłem się lepiej niż na Mrocznym Rycerzu. Widowisko zawiera to co każdy inny film Nolana, ale tutaj jest trochę kameralniej i bardziej dowcipnie. Poza tym mam słabość do filmów nawiązujących do relacji dziecko-rodzic (nawet tak powierzchownie jak tu) i często daję się na to złapać. Wg mnie najfajniejszy z "nolanów"...

7 gwiazdki

sgnd sgnd napisał(a) o Batman - Początek

Bardzo sprawnie zrealizowana antycypacja niemalże rewelacyjnego Dark Knighta. Jest dobrze.

6 gwiazdki

tomaszyna tomaszyna napisał(a) o Batman - Początek

świetny "Rok pierwszy" Millera

10 gwiazdki

FitFortDanga FitFortDanga napisał(a) o Batman: Intimidation

Certainly not a BAD film: well-constructed, fairly enjoyable from start to finish, even mildly exciting at times. But I'm tired of people making comic book stories "adult". Comics are fun, brainless, childish entertainment; trying to make them complex by giving the hero a dark side just seems silly. It's more adolescent than adult. And what the hell is Katie Holmes doing here? She's nothing more than a pair of nipples which have a habit of poking through whatever she happens to be wearing.

7 gwiazdki

Stain Stain napisał(a) o Batman: Intimidation

Very promising reboot of the series. I hope we get a whole lot more Batman movies that are this well-done

9 gwiazdki

adkar adkar napisał(a) o Batman - Początek

Reżyseria Christophera Nolana i gra aktorska Christiana Bale'a na najwyższym poziomie, co widać także w następnej części Batmana, "Mrocznym Rycerzu". W "Batman - początek" dowiadujemy się, jak to się stało, że Bruce Wayne stał się Batmanem. I dostajemy naprawdę dobre kino. Polecam.

8 gwiazdki

Aika Aika napisał(a) o Batman - Początek (9)

Za czwartym razem wciąż wciągający. Batman zmagający się ze swoją przeszłością i uczący podwójnego życia. Pojawiający się i znikający jak zjawa. Atmosfera, która sprawia, że razem z filmowymi przestępcami w napięciu czekamy na atak znikąd. I wyjaśnienie wszystkich elementów batmańskości Batmana. To najlepszy, moim zdaniem, film o Batmanie

9 gwiazdki

ispn ispn napisał(a) o Batman: Intimidation

I am not a comics fan in that I really never read them, but I can appreciate good characters on screen. This first film in the Batman reboot is a solid piece of work. I am not crazy about the ninja training stuff, but that's a matter of taste rather than a fault of the film. A pity the villain was rather unmemorable. Still, a more serious take on a superhero and for that we should all be thankful.

7 gwiazdki

ctrlaltdelete ctrlaltdelete napisał(a) o Batman - Początek

Jeden z lepszych filmów o Batmanie.

8 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Batman - Początek

Jest sporo mocnych punktów, takich jak Gary Oldman w roli komisarza Gordona i Michael Caine jako Alfred. Reżyseria też bez zarzutu. Ale scenariusz już trochę słabiej.

6 gwiazdki

brac brac napisał(a) o Batman - Początek

"Reżyser zagwarantował sobie miejsce w historii kinematografii jako twórca najgorszego filmu o Batmanie" (A Bale jako najgorszy Batman)

3 gwiazdki