your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Pusty dom (2004)

Tytuł oryginalny: Bin-jip

Reżyseria: Ki-duk Kim

Tae-suk jeździ na skuterze roznosząc ulotki. Tak naprawdę szuka jednak pustych domów, w których mógłby się zatrzymać. Pewnego dnia niespodziewanie zastaje w jednym z domów kobietę - Sun-hwa, która ciągle jest poniżana przez swojego męża. Jest świadkiem jednej ze scen, kiedy jej mąż chce ją zgwałcić. Staje w jej obronie i razem z nią ucieka z domu.

Obsada:

wisniowyglan wisniowyglan napisał(a) o Pusty dom

Niesamowita historia o samotności. Jedynym minusem (choć dodaje pewnego 'uroku') jest brak dialogów. Świetny film.

9 gwiazdki

bezludna bezludna napisał(a) o Pusty dom

Pomimo tego, że lubię filmy z dobrymi dialogami, a w produkcji Ki-Duk Kima tych dialogów było niewiele, 'Pusty dom' mnie urzekł. Dzięki temu filmowi przekonałam się do obejrzenia kolejnych azjatyckich produkcji.

8 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Pusty dom

Roman Gutek powiedział, że lubi filmy Kim Ki-duka, bo są osobiste i przyciąga go niezrozumiałość niektórych aspektów kultury koreańskiej i zachowań bohaterów. Mam dokładnie to samo. Pusty dom nie jest tak oniryczny jak inne filmy Ki-duka, tu wrażenie robi co innego: różnorodność odwiedzanych domów. Mnie najbardziej rozbroił jeden, w którym obok elektronicznego sedesu (naprawdę!) pranie robiło się na tradycyjnej tarce. Perełka!

9 gwiazdki

dominikapawlik dominikapawlik napisał(a) o Pusty dom

Mimo że nie lubię małej ilości dialogów ani w książkach, ani w filmach - ten mnie uraczył właśnie swoją ciszą i subtelnością.

9 gwiazdki

kocio kocio napisał(a) o Pusty dom

To ładny film - choć optymizm i ciepło nie są w nim zbyt nachalne, to jednak stanowią ważną jego część. To i piękne zdjęcia, a można by zapomnieć o reszcie, zwłaszcza scenariuszu, który ma coraz większe dziury i zaczyna przypominać ser szwajcarski. Szkoda, że scenarzysta uciekł od jakiejś pełniejszej puenty - mógł być piękny i ważny, a tak tylko miły i delikatny.

6 gwiazdki

nme nme napisał(a) o Pusty dom

Przepiękne kino. To chyba najbardziej popularny film reżysera. Podobnie jak inne jego filmy opowiada o najważniejszych uczuciach w oryginalny - bo prawie pozbawiony dialogów - sposób. Wzruszająca historia i wielkie możliwości interpretacyjne. Bardzo polecam

10 gwiazdki

Sajam Sajam napisał(a) o Pusty dom

Znakomity film, który nie męczy zbędnymi dialogami ;-) Pozostawia uśmiech na twarzy po jego oglądnięciu.

10 gwiazdki

Thotep Thotep napisał(a) o Pusty dom

Pięknie opowiedziana historia, niemalże bez słów.

9 gwiazdki

dziarski dziarski napisał(a) o Pusty dom

Główny bohater za nocleg w celowo dobieranych opuszczonych okresowo domach "płaci" drobnymi naprawami sprzętów swych właścicieli. W żadnym nie zostaje długo...do czasu. Surrealistyczne kino, w którym większość słów zastępują obrazy. Bardzo ciekawy eksperyment.

8 gwiazdki

Oferma Oferma napisał(a) o Pusty dom

Wyśmienity film z pogranicza realizmu i magii. Mógłbym go oglądać i oglądać i oglądać…

8 gwiazdki