your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Cast Away - Poza światem (2000)

Tytuł oryginalny: Cast Away

Reżyseria: Robert Zemeckis

"Poza światem" to opowieść o współczesnym człowieku, który dzięki gadżetom telekomunikacyjnym jest wszędzie i bez przerwy osiągalnym, zaganianym, uzależnionym w pełni od czasu. Chuck Noland (Tom Hanks) to wysoko postawiony pracownik Fed Exu, lotniczej firmy kurierskiej. W jego pracy liczy się przede wszystkim punktualność i skuteczność działania. Od pierwszych sekwencji filmu poznajemy diabelskie tempo pracy międzynarodowej firmy kurierskiej, w której zatrudniony jest Chuck. Według niego, każda stracona sekunda to stracone pieniądze lub zaufanie. Noland czuje się w swojej pracy jak ryba w wodzie, co chwila sprawdza pager, z narzeczoną ustala terminy spotkań tylko wtedy, gdy już wszystkie zawodowe sprawy załatwi terminowo. W dniu, kiedy go poznajemy, nad Pacyfikiem szaleje burza. Jego samolot odbywający nocny kurierski lot spada. Noland przeżywa katastrofę. Po sztormie wszystko się uspokaja i wstaje piękny ranek. Oczom Chucka ukazuje się wyspa, na której spędzi najbliższe lata. Tak oto dynamiczny człowiek sukcesu zostaje wyrzucony poza świat, poza czas z kilkoma paczkami, które nie zostaną już doręczone. Musi bardzo wiele wytrzymać, przede wszystkim znieść samotność, której nie zagłuszy nawet tykanie zegara.

Obsada:

Koranes Koranes napisał(a) o Cast Away - Poza światem

świetna sprawa!

kamillo kamillo napisał(a) o Cast Away - Poza światem

Bardzo poruszający film. Polecam!

10 gwiazdki

magb magb napisał(a) o Cast Away

I did quite like a lot of the stuff on the island, especially the parts where Hanks wasn't talking at all -- showing his character's emotions through physical acting only. But everything that happened after he was rescued was predictable and unnecessary. If I had my way the movie would end much sooner, perhaps even before he was rescued.

7 gwiazdki

Stain Stain napisał(a) o Cast Away

A big star and a big director decide to do a very small movie. We've seen this Robinson Crusoe stuff before, but this is a well-made, entertaining movie. Tom Hanks has to be the whole show for a very large part of the movie, and he actually pulls it off

8 gwiazdki

marsjaninzmarsa marsjaninzmarsa napisał(a) o Cast Away - Poza światem

Współczesny Robinson Cruzoe. Całkiem fajny film.

9 gwiazdki

sirmacik sirmacik napisał(a) o Cast Away - Poza światem

Piękny, poruszający i porywający teatr jednego aktora w wykonaniu Hanksa.

10 gwiazdki

habdank habdank napisał(a) o Cast Away - Poza światem (7)

Przyjemny film przygodowy. Czegoś jednak zabrakło na na prawdę dobry film...

7 gwiazdki