your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Chappie (2015)

Reżyseria: Neill Blomkamp

„Chappie” to kolejny film reżysera „Dystryktu 9” oraz „Elizjum”. W swoich poprzednich produkcjach Neill Blomkamp znakomicie łączył wartką akcję z zagadnieniami społecznymi, co sprawiło, że widownia przyjmowała je z ogromnym zainteresowaniem. I tym razem reżyser zachęca nas do wyobrażenia sobie alternatywnego świata. W bliskiej przyszłości przestępczość kontrolowana jest przez opresyjne, zmechanizowane siły policji. Wywołują one skrajnie negatywne reakcje ze strony ludzi, ponieważ nie można ich w żaden sposób przekonać do swoich racji, nie ma tu miejsca na negocjacje, czy zmianę sposobu myślenia. Całe miasto jest kontrolowane przez bezduszne policyjne androidy. (opis dystrybutora)

Obsada:

WIELKI ZNAWCA WIELKI ZNAWCA napisał(a) o Chappie (5)

średni, ale motion capture robota wyjebane

5 gwiazdki

exellos exellos napisał(a) o Chappie (6)

Szczerze nie spodziewałem się że to będzie naprawdę przyzwoite kino.

6 gwiazdki

wujek_bogdan wujek_bogdan napisał(a) o Chappie

Rzadko mi się to zdarza. Wyłączyłem film po około 30 minutach. Dystrykt 9 nie był może genialnym dziełem, ale zapamiętałem go jako dobry film, na pewno ponadprzeciętny. Było w nim to "coś". Spodziewałem się więc, że Chappie będzie trzymał podobny poziom. A tutaj miałem wrażenie, że oglądam podrzędny film akcji z Polsatu. Nie daję oceny bo nie obejrzałem do końca, ale po tych 30 minutach dałbym max 3.

umbrin umbrin napisał(a) o Chappie (7)

Co powstanie z połączenia Robocopa z E.T.?. Właśnie to. Film w stylu Blomkampa, czyli trochę poważnie, trochę śmiesznie i dużo łubudu. Niestety znowy Johannesburg i slamsy. Dobrze, że następny jego film Obcy 5 zmienia otoczenie. Nie jest to zły film, raczej blockbuster z nieco lepszym scenariuszem. Do obejrzenia i zapomnienia.

7 gwiazdki