your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Constantine (2005)

Reżyseria: Francis Lawrence

Urodził się z niechcianym darem, potrafi z łatwością rozpoznawać potomstwo aniołów i demonów, kroczące po ziemi w osłonie ludzkiego ciała. Niesamowite, kryształowo wyraźne wizje pchnęły Constantina (Keanu Reeves) ku samobójstwu. Niestety, próba się nie udała. Odratowany wbrew swej woli ponownie znajduje się w świecie żywych. Na zawsze naznaczony jest już piętnem samobójcy, przemierza ziemskie granice pomiędzy piekłem a niebem, mając próżną nadzieję, że uda mu się uzyskać zbawienie, odsyłając diabelski pomiot tam, skąd przybywa; z powrotem w otchłań.
Constantine nie jest jednak jakimś świętym. Rozczarowany światem, w sporze z zaświatami, mocno pije, ostro żyje, zaśmiewa się do łez z samej idei bohaterstwa. Constantine będzie walczył o twoją duszę, ale nie potrzebuje ani podziwu, ani podziękowań; a już na pewno nie chce współczucia..
Chce jedynie wytchnienia.
Kiedy zdesperowana i sceptyczna detektyw policyjna (Rachel Weisz jako Angela Dodson) nakłania go do pomocy w sprawie zagadkowej śmierci jej bliźniaczej siostry (w tej roli także Weisz), śledztwo wiedzie wprost do świata demonów i aniołów, istniejącego tuż obok z pozoru całkowicie normalnego Los Angeles. Para bohaterów, biorąca udział w serii katastroficznych wydarzeń rodem nie z tego świata, zbliża się do siebie i za wszelką cenę usiłuje odnaleźć ukojenie.

Obsada:

Melibar Melibar napisał(a) o Constantine (8)

Uwielbiam ten film !

8 gwiazdki

Elaras Elaras napisał(a) o Constantine (8)

przypadł mi do gusut, osatnio 1 raz widziałem.

8 gwiazdki

Wiren Wiren napisał(a) o Constantine (8)

często w tv leci, zawsze oglądam.

8 gwiazdki

Mirors Mirors napisał(a) o Constantine (9)

Świetny film, ostatnio w tv był.

9 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Constantine (7)

Zgorzkniały egzorcysta, bogobojna policjantka, sympatyczny szatan i genialne lekarstwo na raka. Dobry scenariusz, efektownie zrealizowany i świetnie zagrany. Plus androgyniczna Tilda Swinton.

7 gwiazdki

AK AK napisał(a) o Constantine (8)

The plot of the story is new and climax is very satisfactory

8 gwiazdki

FilmFan FilmFan napisał(a) o Constantine

Genialna obsada , fabuła wszystko!

miqa miqa napisał(a) o Constantine

Uwielbiam ten film choćby ze względu na piosenkę APC - Passive...

10 gwiazdki

habdank habdank napisał(a) o Constantine (7)

Niby głupiutki, ale podoba mi się, że zrobiony "z jajem". W tego typu fantastyczno-horrorowatych lubię dystans do opowiadanej historii.

7 gwiazdki

pozor pozor napisał(a) o Constantine

Wbrew pozorom bardzo przyjemna historyjka na podstawie komiksu. O wiele lepsze to niż x-meny i inne fantastyczne czwórki.

5 gwiazdki

NLJ NLJ napisał(a) o Constantine

Gdyby nie drewniany (jak zawsze) Keanu Reeves pewnie byłoby 8 a może i więcej. Jednak podziwianie jego aktorstwa psuje film niestety. Najlepszy popis dał kunsztu dał Peter Stormare (ale też i rola była.. wdzięczna). Tilda Swinton w roli zimnego archanioła Gabriela też zapada w pamięć. Świetne są również sceny piekielne (i to za nie właśnie 9 w kategorii Efekty specjalne)

7 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Constantine

Jeden z ciekawszych komiksów DC Vertigo został właśnie zmarnowany, bo mogło być o wiele lepiej. Jedno jest super - Tilda Swinton jako anioł. Gdybym była Bogiem, dałabym jej angaż.

5 gwiazdki