your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Ostatnie dni Emmy Blank (2009)

Tytuł oryginalny: De Laatste dagen van Emma Blank

Reżyseria: Alex van Warmerdam

Cyniczna czarna komedia, która jest błyskotliwą adaptacją prawie niemożliwego do sfilmowania scenariusza. Emma Blank, właścicielka dużej wiejskiej posiadłości jest ciężko chora i jest zdana na opiekę swojej służby: Hanevelda – majordomusa, Belli – kucharki, Gonnie – pokojówki i Meiera – lokaja. Mimo rozpaczliwej tęsknoty za troskliwością i ciepłem, Emma zachowuje się jak bezwzględny dyktator rządzący żelazną ręką lub jak kompletna wariatka. Jej żądania stają się coraz bardziej absurdalne i doprowadzają służbę do szaleństwa... ńwiat przedstawiony w filmie jest jednocześnie specyficzny i dziwnie uniwersalny. Wszystko wydaje się takie normalne, chociaż reżyser samego siebie obsadził w roli psa. [WFF]

Obsada:

bartje bartje ocenił(a) Ostatnie dni Emmy Blank

7 gwiazdki

Monika Mazurkówna Monika Mazurkówna ocenił(a) Ostatnie dni Emmy Blank

7 gwiazdki

la la ocenił(a) Ostatnie dni Emmy Blank

6 gwiazdki

turin turin napisał(a) o Ostatnie dni Emmy Blank

Mogłoby być czarną komedią, gdyby było bardziej śmieszne. Niestety nie jest. Bardzo fajny pomysł lecz zabrakło jakiegoś zakończenia. Można obejrzeć dla uroczej pokojówki i reżysera grającego psa.

6 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Ostatnie dni Emmy Blank

Film nasiąknięty groteską. Gdyby ktoś zaadaptował którąś ze sztuk Mrożka, otrzymałby zapewne podobny efekt. Choćby po to, żeby zobaczyć jak takie coś wygląda - warto.

7 gwiazdki