your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Dunkierka (2017)

Tytuł oryginalny: Dunkirk

reż: Christopher Nolan

Christopher Nolan, twórca obrazów takich jak Interstellar, Incepcja oraz trylogii Mroczny Rycerz, przedstawia epicki thriller akcji Dunkierka.
Film otwiera scena, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów. Oddziały uwięzione na plaży, między morzem a siłami przeciwnika, muszą stawić czoła niemożliwemu.
Akcja filmu rozgrywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu. Myśliwce RAF-u toczą podniebny bój z wrogiem ponad kanałem La Manche, starając się ochronić bezbronnych ludzi na ziemi. W tym czasie setki niewielkich łodzi z załogą złożoną zarówno z wojskowych, jak i cywilów wyruszają w desperacką misję ratunkową, ryzykując życiem i ścigając się z czasem, aby ocalić choć garstkę żołnierzy.
W produkcji wystąpili aktorzy reprezentujący kilka pokoleń, w tym: Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Aneurin Barnard, James D’Arcy, Barry Keoghan, a także Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylance oraz Tom Hardy.
Nolan wyreżyserował Dunkierkę na podstawie własnego scenariusza, wykorzystując do realizacji projektu połączenie technologii IMAX® i taśmy 65 mm. Producentami filmu byli Emma Thomas i Nolan, a Jake Myers pełnił funkcję producenta wykonawczego.
W ekipie filmowej znaleźli się: operator Hoyte van Hoytema, scenograf Nathan Crowley, montażysta Lee Smith, projektant kostiumów Jeffrey Kurland, specjalista od efektów wizualnych Andrew Jackson oraz specjalista od efektów specjalnych Scott Fisher. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer.

(opis dystrybutora )

Obsada:

Lamia Lamia ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

Bambczas Bambczas ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

umbrin umbrin ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

alanos alanos ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

emerenc emerenc ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

Guma Guma ocenił(a) Dunkierka

9 gwiazdki

KKKas KKKas ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

Fi5heR Fi5heR ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

exellos exellos ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

la la ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

Ligea Ligea ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

Anu Sza Anu Sza ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

The Thin White Duke The Thin White Duke ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

T.Falkiewicz T.Falkiewicz ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

bjag bjag napisał(a) o Dunkierka (10)

Nie wierzyłem w „Dunkierkę”. Raz, że Christopher Nolan od dłuższego czasu obniżał loty. Obawiałem się, że brytyjski reżyser, pomimo mocnych pomysłów i znakomitego warsztatu, nigdy nie osiągnie poziomu bezbłędnego „Prestiżu”. Dwa, że dunkierski epizod wydawał się dość słabym materiałem na opowieść z czasów Drugiej Wojny Światowej. Wojska alianckie stłoczone na francuskiej plaży nie były wszak pod naporem niemieckiej ofensywy. Ot, ewakuowały się po prostu przez Kanał. Nolan pamięta o faktach, nie nagina [...] Przeczytaj całość

10 gwiazdki

bjag bjag ocenił(a) Dunkierka

10 gwiazdki

Mikser Mikser ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

Snuzo Snuzo napisał(a) o Dunkierka

słyszałem ze boski film

magdaone magdaone ocenił(a) Dunkierka

6 gwiazdki

psubrat psubrat ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

pokaż więcej