your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Dunkierka (2017)

Tytuł oryginalny: Dunkirk

reż: Christopher Nolan

Christopher Nolan, twórca obrazów takich jak Interstellar, Incepcja oraz trylogii Mroczny Rycerz, przedstawia epicki thriller akcji Dunkierka.
Film otwiera scena, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów. Oddziały uwięzione na plaży, między morzem a siłami przeciwnika, muszą stawić czoła niemożliwemu.
Akcja filmu rozgrywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu. Myśliwce RAF-u toczą podniebny bój z wrogiem ponad kanałem La Manche, starając się ochronić bezbronnych ludzi na ziemi. W tym czasie setki niewielkich łodzi z załogą złożoną zarówno z wojskowych, jak i cywilów wyruszają w desperacką misję ratunkową, ryzykując życiem i ścigając się z czasem, aby ocalić choć garstkę żołnierzy.
W produkcji wystąpili aktorzy reprezentujący kilka pokoleń, w tym: Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Aneurin Barnard, James D’Arcy, Barry Keoghan, a także Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylance oraz Tom Hardy.
Nolan wyreżyserował Dunkierkę na podstawie własnego scenariusza, wykorzystując do realizacji projektu połączenie technologii IMAX® i taśmy 65 mm. Producentami filmu byli Emma Thomas i Nolan, a Jake Myers pełnił funkcję producenta wykonawczego.
W ekipie filmowej znaleźli się: operator Hoyte van Hoytema, scenograf Nathan Crowley, montażysta Lee Smith, projektant kostiumów Jeffrey Kurland, specjalista od efektów wizualnych Andrew Jackson oraz specjalista od efektów specjalnych Scott Fisher. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer.

(opis dystrybutora )

Obsada:

Snuzo Snuzo napisał(a) o Dunkierka

słyszałem ze boski film

magdaone magdaone ocenił(a) Dunkierka

6 gwiazdki

psubrat psubrat ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

gadd gadd ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

kocio kocio napisał(a) o Dunkierka (8)

"Incepcja" miała w sobie coś, ale to była zabawa w szaleństwo wyobraźni. "Dunkierka" ma właściwie to samo, tylko to jest film o ludziach, co dodaje sensu wszelkim zabiegom formalnym. Znów są epickie wizualnie przestrzenie oraz montaż równoległych światów, dzięki czemu oglądając klaustrofobiczną historię widz się nie nudzi (szacun!). Wielki plus za oszczędność: absolutnie nie ma epatowania krwią i flakami, a milczenie bohaterów jest zrozumiałe - bo o czym tu gadać, kiedy chcesz przeżyć a wszyscy dokoła [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Dunkierka (7)

Nolan powinien jednak zrobić film o Powstaniu Warszawskim.

7 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

coldlime coldlime ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

kocio kocio ocenił(a) Dunkierka

8 gwiazdki

JoannaChmiel JoannaChmiel ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

filmowicz filmowicz ocenił(a) Dunkierka

10 gwiazdki

Morrigan Morrigan ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

asthmar asthmar ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

JUMAN JUMAN ocenił(a) Dunkierka

9 gwiazdki

AnnaSak AnnaSak ocenił(a) Dunkierka

9 gwiazdki

nevamarja nevamarja ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

Johanan Johanan ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

deliberado deliberado ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

Kasia Wolanin Kasia Wolanin ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

Kasia Wolanin Kasia Wolanin opublikował(a) recenzję filmu Dunkierka

Christopher Nolan dekonstruuje w swoim stylu współczesne kino wojenne, tworząc oryginalne i ciekawe widowisko. Dunkierka – synonim alianckiej klęski w pierwszych tygodniach II wojny światowej, Przeczytaj artykuł

pokaż więcej