your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Rodzina (2010)

Tytuł oryginalny: En familie

Ditte pochodzi ze znanej rodziny piekarzy Rheinwaldsów. Lubi być w ruchu i jest właścicielką galerii sztuki. Kiedy dostaje wymarzoną pracę w Nowym Jorku, postanawia przeprowadzić się wraz ze swoim chłopakiem Peterem. Przyszłość jest jasna, życie jest proste i pełne radości. Nagle jednak charyzmatyczny ojciec Ditte, Rikard, piekarz i dostawca królewskiego dworu, zostaje dotknięty ciężką chorobą.
Ditte odwołuje przeprowadzkę do Nowego Jorku, aby być z ojcem. Jej własny sposób na życie wisi na włosku. Rikard chce, aby zajęła jego miejsce w rodzinie i firmie Rheinwaldsów, zaś Peter ciągnie ją w przeciwnym kierunku, aby nie porzucała ich wspólnych marzeń.
Film jest opowieścią o roli każdego z nas w naszych rodzinach, o miłości i umiejętności kierowania swoim losem. To również historia o tym, w jaki sposób nasi rodzice wprowadzili nas w dorosłość, i co właściwie należałoby począć z tym „dorosłym” życiem. (opis dystrybutora)

Obsada:

Anu Sza Anu Sza ocenił(a) Rodzina

7 gwiazdki

Pilotka Pilotka ocenił(a) Rodzina

8 gwiazdki

Pilotka Pilotka ocenił(a) Rodzina

7 gwiazdki

monique0287 monique0287 ocenił(a) Rodzina

3 gwiazdki

Dramatiker Dramatiker ocenił(a) Rodzina

7 gwiazdki

piotr54 piotr54 ocenił(a) Rodzina

8 gwiazdki

olamus olamus ocenił(a) Rodzina

7 gwiazdki

michuk michuk dodał(a) zwiastun filmu Rodzina

Trailer: Rodzina

morgiane morgiane ocenił(a) Rodzina

8 gwiazdki

michuk michuk dodał(a) zwiastun filmu A Family

Trailer: A Family

tropicielkoni tropicielkoni ocenił(a) Rodzina

6 gwiazdki

ScuMmy ScuMmy ocenił(a) Rodzina

7 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Rodzina (7)

Mocne psychokino z dobrymi rolami aktorskimi. Można by go podawać za przykład w podręcznikach do kręcenia kina psychologicznego. Ale nie jest tak dobry jak "Książę przypływów", czekałam na coś więcej.

7 gwiazdki

verdiana verdiana ocenił(a) Rodzina

7 gwiazdki

papacott papacott ocenił(a) Rodzina

8 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o A Family

It was nominated in Berlinale 2010 but didn't get any awards, which does not surprise me. Even though it was the best film I saw from the competition, it's simply not original enough to compete with "Honey". But if you don't care for being innovative and instead like to focus on a good story and solid piece of filmmaking - "A Family" is for you. Its power lies in realism. I believed in this family, I lived through their problems and I was touched by their drama. Recommended.

8 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o Rodzina

Mocny, fajnie nakręcony, mimo tematyki niesprzyjającej artystycznemu kamerowaniu. Tak powinny były wyglądać 33 sceny z życia "Szumowskiej". Ale brak nagród w Berlinie nie dziwi. To po prostu solidny film. Bardzo solidny. Aktorsko wręcz wybitny. Ale w żadnym stopniu nowatorski.

8 gwiazdki

minola minola opublikował(a) recenzję filmu Rodzina

Ditte nie miała wyboru - urodziła się w rodzinie Rheinwaldsów. Firma doskonale prosperuje, wszak ich wypiekami raczy się królewski dwór. Wszystkie procedury, receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przeczytaj artykuł

kasiak kasiak opublikował(a) recenzję filmu Rodzina

Na świeżo! Właśnie wyszłam z oszołomionej sali kinowej, cichej i ciężkiej. Niemieckie produkcje maja to do siebie, że nie owijają w bawełnę, walą prawdą prosto miedzy oczy, tak żeby spadł cały lukier z Przeczytaj artykuł

michuk michuk dodał(a) zwiastun filmu Rodzina

Trailer: Rodzina