your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Egzorcysta: Początek (2004)

Tytuł oryginalny: Exorcist: The Beginning

Reżyseria: Renny Harlin

Ojciec Merrin (Stellan Skargard) spotyka w Kairze kolekcjonera antyków, który namawia go do wzięcia udziału w brytyjskiej wyprawie archeologicznej w odległych rejonach Kenii. Odkrywa tam kościół z czasów bizantyjskich w nienaruszonym stanie – jak gdyby został przysypany ziemią, w dniu w którym powstał. Kolekcjoner przekonuje Merrina, który jest także archeologiem, aby ten odnalazł ukryty w kościele antyczny relikt, zanim znajdą go Brytyjczycy. Nie wie jednak, że czai się tam coś, co przerośnie ich wyobrażenia. Wkrótce krew popłynie po równinach Wschodniej Afryki. Rozpoczyna się koszmar. W miejscu narodzin Zła, Merrin będzie mógł w końcu spojrzeć mu w twarz.

Obsada:

Wediroes Wediroes napisał(a) o Egzorcysta: Początek

Uwielbiam to.

Polibs Polibs napisał(a) o Egzorcysta: Początek (8)

wow amazing!

8 gwiazdki

Stain Stain napisał(a) o Exorcist: The Beginning

Embarrassing shit

1 gwiazdki

thaklos thaklos napisał(a) o Exorcist: The Beginning

I vaguely recall this movie being incredibly stupid, an absolutely tragic siphoning of the buzz generated by its wonderful predecessor.

1 gwiazdki

habdank habdank napisał(a) o Egzorcysta: Początek (7)

Po Egzorcyście II i III, w końcu powrót do klimatu pierwszego Egzorcysty. Sam nie wiem, który jest lepszy, Początek, czy Dominion: Prequel to the Exorcist - są to dwie realizacje tego samego scenariusza. Początek zrobiony jest bardziej "serio", Dominion - bardziej plastycznie.

7 gwiazdki