your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Frank (2014)

Reżyseria: Lenny Abrahamson

Michael Fassbender – po wielkich kreacjach we „Wstydzie”, „Bękartach wojny”, czy „Zniewolonym” – po raz pierwszy występuje w komediowej roli, która udowadnia jego niebywały talent i wszechstronność. Tym razem Fassbender wciela się w postać tytułowego Franka, charyzmatycznego lidera muzycznego zespołu. Każdy chciałby go bliżej poznać, jednak nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem, zarówno przed fanami, jak i najbliższymi, twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje. Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze?
Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon (Domhall Gleeson). Ten trzydziestolatek ma śmiertelnie nudną pracę i wciąż mieszka z rodzicami, jednak nie pogodził się jeszcze z losem - w każdej wolnej chwili próbuje komponować piosenki i pielęgnuje marzenie o muzycznej karierze.
Szczęście uśmiecha się do niego w najmniej spodziewanym momencie, gdy na skutek przypadku Frank proponuje mu, by dołączył do ich zespołu. Warunek jest tylko jeden: Jon musi porzucić wszystko i zaszyć się z nimi na pustkowiu, by wspólnie nagrać najbardziej szalony i bezkompromisowy album w historii muzyki. Wygląda na to, że spełnienie marzeń chłopaka jest na wyciągnięcie ręki, ale nie przypuszcza on nawet jak ciężką walkę przyjdzie mu o nie stoczyć.

Obsada:

justmy justmy ocenił(a) Frank

8 gwiazdki

dag dag ocenił(a) Frank

6 gwiazdki

Anu Sza Anu Sza ocenił(a) Frank

8 gwiazdki

PiotrKowalski PiotrKowalski ocenił(a) Frank

8 gwiazdki

Magda Magda ocenił(a) Frank

7 gwiazdki

Pollimer Pollimer ocenił(a) Frank

10 gwiazdki

AlkioneX AlkioneX ocenił(a) Frank

7 gwiazdki

EmanuellaCichocka EmanuellaCichocka ocenił(a) Frank

3 gwiazdki

papacott papacott ocenił(a) Frank

7 gwiazdki

Tayt Tayt ocenił(a) Frank

9 gwiazdki

KKKas KKKas ocenił(a) Frank

7 gwiazdki

Johanan Johanan ocenił(a) Frank

6 gwiazdki

PedroPT PedroPT ocenił(a) Frank

6 gwiazdki

Nobeck Nobeck ocenił(a) Frank

7 gwiazdki

izeq izeq ocenił(a) Frank

7 gwiazdki

lukasboniecki lukasboniecki ocenił(a) Frank

7 gwiazdki

kojot kojot ocenił(a) Frank

5 gwiazdki

atomheart atomheart ocenił(a) Frank

9 gwiazdki

sul sul napisał(a) o Frank (7)

Film z kategorii dziwnych, nie chodzi o głowę, raczej o rodzaj i poczucie humoru. Nie wiem, czy umiem powiedzieć o czym jest, ale podobał mi się, podoba mi się muzyka i ogólnie dobrze mnie nastroił, choć jest smutny-smutnawy, nostalgiczny, powolny ma rytm.

7 gwiazdki

Esme Esme ocenił(a) Frank

6 gwiazdki

pokaż więcej