your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Gotyk (1986)

Tytuł oryginalny: Gothic

Reżyseria: Ken Russell

Prowadzona w dwóch planach czasowych - w 1816 roku i współcześnie - opowieść o szalonej nocy u lorda George'a Byrona w jego willi nad Jeziorem Genewskim, podczas której gospodarz proponuje swym gościom grę w strach...

Obsada:

dcd dcd ocenił(a) Gotyk

6 gwiazdki

GARN GARN ocenił(a) Gotyk

5 gwiazdki

gatoenlasnubes gatoenlasnubes ocenił(a) Gothic

2 gwiazdki

Bandy Greensacks Bandy Greensacks ocenił(a) Gothic

7 gwiazdki

chanarx chanarx ocenił(a) Gothic

9 gwiazdki

miss_waldorf miss_waldorf ocenił(a) Gothic

6 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Gotyk

Gabriel Byrne zagrał diabła w "End of days" a w "Gotyku" jego najbliższy angielski odpowiednik. Ekstrawagancki, niesforny film, który autentyczną historię przemienia w rozbuchaną baśń i udowadnia, że granice dobrego smaku to mieszczański przeżytek. Znów doskonałe kostiumy (o ile bohaterowie są akurat ubrani) i klimatyczna scenografia. Ken Russel daje radę.

7 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał(a) o Gotyk

Mój pierwszy Russell. Film, w którym wszystko opiera się na zasadzie "A czemu by nie?". No bo dlaczego by nie umieścić w salonie kozy? Albo węża? Nie odnosi się to tylko do zwierząt. Ale co jeszcze straszniejsze, ten film ma sens, jest ciekawie zrobiony i jak widać na przykładzie ocen filmasterowych, może się podobać. Mnie specjalnie nie urzekł, ale doceniam. Szkoda, że przegapiłem Russella na łodzi.

5 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o Gotyk

Ken Russel nieprzypadkowo wybiera bohaterów swoich filmów. Po Liszcie i Oscarze Wildzie (Salome...) kolejny to Lord Byron. Gotyk jest mniej odjechany niż Lisztomania i więcej w nim sensu (mimo scen, które na pierwszy rzut oka wydają się sztuką dla sztuki), choć nadal niektóre atrybuty i sceny wydają się być przypadkowe. Ogólne wrażenie jednak bardzo pozytywne, a Natasha Richardson jako Mary Shelley zagrała przejmująco.

7 gwiazdki