your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Bękarty wojny (2009)

Tytuł oryginalny: Inglourious Basterds

Żydowska kompania Aldo Raine'a stawia czoła żołnierzom oficera SS Hansa Landa. Rozkazy są proste: mordować nazistów w najbardziej bestialski sposób. Najnowszy film Quentina Tarantino wzbudził wiele dyskusji w Cannes.

Obsada:

Marisor Marisor napisał(a) o Bękarty wojny

Świetny film, często wracam!

Asepal Asepal napisał(a) o Bękarty wojny

Uwielbiam ten film!

Miltraner Miltraner napisał(a) o Bękarty wojny

świetny film!

Rozksar Rozksar napisał(a) o Bękarty wojny

wspaniały film .

asthmar asthmar napisał(a) o Bękarty wojny (6)

Po drugim seansie zastanawiam się, czy nie obniżyć noty z 6. Pomysł tego filmu jest bar bardziej absurdalny od teorii zamachowej nt. katastrofy smoleńskiej.

6 gwiazdki

leafnode leafnode napisał(a) o Bękarty wojny (6)

Chyba spodziewałem się czegoś innego.

6 gwiazdki

JO JO napisał(a) o Bękarty wojny

Gdyby nie nazwisko Tarantino, to te nudne, efekciarskie dłużyzny, tania gra na ckliwości widza i rasowanie całości brutalnymi scenami zrobiłoby wrażenie co najwyżej na nastoletniej widowni. A tak cóż, miszczoskie kino analizowane na pińcet stron i kropka.

bezludna bezludna napisał(a) o Bękarty wojny

Nigdy nie lubiłam filmów wojennych, do tego podchodziłam z rezerwą. Film genialny, zaskakujący za sprawą Tarantino, jak i obsady aktorskiej, w której ciężko szukać słabych punktów!

10 gwiazdki

kazislav kazislav napisał(a) o Bękarty wojny

Naprawdę niezły film, trzyma w napięciu a zarazem dużo się w nim dzieje.

8 gwiazdki

caesia caesia napisał(a) o Bękarty wojny

Film absurdalny z założenia. Pełen zaskakujących splotów akcji. Kino najwyższej próby.

10 gwiazdki

miqa miqa napisał(a) o Bękarty wojny

Amerykańska wersja śmierci Hitlera, nie może mierzyć się z niczym. Tak śmiesznego filmu to historia chyba nigdy nie widziała. Mam tylko nadzieję, że to nie na jego podstawie amerykanie uczą się historii II Wojny Światowej. Fenomenalna gra Brada Pitta zasługuje na oskara :)

9 gwiazdki

marsjaninzmarsa marsjaninzmarsa napisał(a) o Bękarty wojny

Co tu dużo gadać - dla fanów stylu Tarantino ten film to nie lada gratka. :)

8 gwiazdki

DawidDudek DawidDudek napisał(a) o Bękarty wojny

Świetna komedia. Doskonałe kreacje aktorskie. Bardzo ciekawy scenariusz. Film powinien spełnić oczekiwania wszystkich odbiorców, nawet tych bardziej wybrednych;D

10 gwiazdki

fnord fnord napisał(a) o Bękarty wojny

Przy żadnym innym filmie Tarantino aż tak wyraźnienie dostrzegałam tej "żonglerki motywami", z której jest znany. Dopiero tutaj rozbawił mnie naprawdę, bawiłam się świetnie.

8 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o Bękarty wojny

O sile tego filmu świadczy fakt, że oglądając, a była to pierwsza w nocy, w ogóle mi się nie chciało spać (a potrafię spać zawsze i wszędzie). Świetna zabawa, jak dla mnie dzieło lepsze od Pulp fiction. Scena w której Amerykanie mówią po włosku jest absolutnie genialna, ah, ten sposób w jaki Brad Pitt mówi "arrivederci" ;D

9 gwiazdki

pielgrzym pielgrzym napisał(a) o Bękarty wojny

Jakoś mnie mierzi takie podejście do historii.

2 gwiazdki

szymalan szymalan napisał(a) o Bękarty wojny

Dzieło na miarę "Pulp Fiction" a może i nawet lepsze- popis potęgi filmowej reżyserii, mistrzowskiej manipulacji napięciem, czasem, przestrzenią i narracją. Nie pamiętam filmu, który byłby przesiąknięty taką miłością do białego ekranu, nie pamiętam dzieła, które sprawiałoby tłumom na sali taką radość. Każda scena wygrana, żadna odpuszczona, każda rola wielka, każdy dialog lokuje się w pamięci po seansie. Wybitne, wielkie, epickie dzieło.

9 gwiazdki

zuber zuber napisał(a) o Bękarty wojny

Tarantino znowu w formie! Każdy rozdział Bękartów wojny to mini-arcydzieło. Brad Pitt trochę sztywny, ale nie razi. Christopher Waltz zagrał wręcz zjawiskowo. Niestety jako całość film nie zrobił na mnie już tak wielkiego wrażenia i pozostawił pewien niedosyt. Zabrakło chyba lepszego głównego wątku, silniej spinającego poszczególne części.

9 gwiazdki

Aika Aika napisał(a) o Bękarty wojny (8)

Dużo czarnego poczucia humoru, świetne aktorstwo i intrygujące nawiązania do estetyki "spaghetti westernów" to duże plusy tego filmu. Bardzo dobrze przedstawiony był wątek Shosanny - w ograniczonej liczbie scen udało się zawrzeć pełną historię. W przypadku tytułowych Bękartów nie miałam niestety poczucia podobnej pełni. Względne długości niektórych scen są dla mnie trochę dziwne, ale może takim a nie innym proporcjom Bękarty zawdzięczają swój oryginalny charakter.

8 gwiazdki

czarna_mamba czarna_mamba napisał(a) o Bękarty wojny

Genialny!!!

10 gwiazdki

pokaż więcej