Wywiad z wampirem (1994)

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
Reżyseria: Neil Jordan
Scenariusz:

Młody dziennikarz przeprowadza sensacyjny wywiad z wampirem. Ten wraca wspomnieniami do osiemnastego wieku, kiedy był bogatym plantatorem w Nowym Orleanie. Po śmierci żony i nienarodzonego dziecka, które umarły podczas porodu, zrozpaczony człowiek podpisuje pakt z siłami zła i staje się wampirem.

Obsada:

Pełna obsada

Wywiady z wampirami są ewidentnie nie dla mnie. Na tym filmie nigdy nie udało mi się nie zasnąć, a próbowałem kilkakrotnie.

Ten film taki miał być - widowiskowy, barwny, trochę mroczny.
Dobre kino rozrywkowe.

Genialny film.

aktorstwo dobre,ale aktorzy źle dobrani.

Nie lubię horrorów, a ten film zawiera sporo elementów z tym właśnie gatunkiem związanych. Jednakże scenariusz jest tak dobry - a w wyniku tego i sam film - że nie mógłbym go źle ocenić. Wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć - godny polecenia.

Wspaniała ekranizacja wspaniałej książki. Kirsten Dunst zwala z nóg!

Mimo świetnej obsady nie oddaje niezwykłego klimatu książki. I za mało, również w porównaniu z książką, Armanda - a szkoda, bo rola Banderasa bardzo mi się podobała.

Jeden z tych nielicznych przypadków, kiedy film totalnie przebił u mnie książkę. Przy powieści się wynudziłam i co chwilę miałam ochotę poradzić Louisowi, żeby w końcu poszedł się poopalać. Tutaj Pitt naprawdę dobrze sobie poradził z postacią. Cruise też wypadł nieźle, a Banderas to genialny wampir, powiedziałabym, że był gwiazdą filmu, gdyby nie to, że Dunst wszystkich wymiotła. Moim numerem jeden wśród wampirów nadal jest Oldman, ale ta ekipa zajmuje zaszczytne drugie miejsce.

Przykro. A tak kiedyś lubiłam ten film. Już mi przeszło. Wyestetyzowane wampiry pani Rice, z długimi włosami, blade i interesujące, stały się dla mnie postaciami ze snów pensjonarek. Banderas i Cruise robią straszne miny, Pitt miny melancholijne i tylko Dunst błyszczy na tym tle jak perełka. Nadal ładne zdjęcia, nadal ładna charakteryzacja i dandysowate ciuchy Lestata. Poza tym - niestety.

Zakochałem się w tym filmie.

Ja też! Za pierwszym razem jak oglądałam go w kinie. Miłość od pierwszego wejrzenia. ;-) Do dziś mam sentyment.

Bardzo dobry film! Powinno się nim karmić nastolatki - skoro tak bardzo chcą mieć romans z wampirem, to niech zobaczą, jak takie romanse naprawdę wyglądają! Koszmar nieśmiertelności, tragedia zabijania... Piękny i głęboki horror! Klasyk! Przez długi czas musiałam potem grać w bloodwars.com.pl, bo taki mi było tęskno do wampirów;)

bardzo ciekawy film

świetny film!

Cruise to najlepszy wampir w historii z całym szacunkiem dla wszystkich wykonawców. Tom urodził się by zagrać Lestata. Brad Pitt z kolei to taka dupa wołowa w tym filmie. jego postać jest mdła a on sam niewiele robi, by poruszyć widza.

taki sobie

Świetne kino.

uwielbiam wracać do tego filmu.

BlonD1E
WeronikaWojcik
cinemak
ani90
pkudron
migaczynka
AgaLatma
z0rin
JustynaMajewska
duzulek