your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Jiro śni o sushi (2011)

Tytuł oryginalny: Jiro Dreams of Sushi

reż: David Gelb

Niezwykły dokument o 85-letnim Jiro Ono, jednym z najsłynniejszych mistrzów sushi na świecie. Jiro Ono całkowicie poświęcił życie doskonaleniu swojej profesji. Przygotowywaniem sushi zajmuje się niemal od dziecka, a od ponad 40 lat prowadzi słynny tokijski lokal Sukiyabashi, mający 3 gwiazdki w legendarnym przewodniku Michelina. Pomimo sędziwego wieku czuwa nad wszystkim, co dzieje się w restauracji. Pracuje od świtu aż do późnej nocy, dbając o jej niepowtarzalną atmosferę. (Opis dystrybutora)

Obsada:

psubrat psubrat napisał(a) o Jiro śni o sushi (5)

Lepiej pójść na maki.

5 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Jiro śni o sushi (8)

To film nie tylko o sushi. To film o przekonaniu, że to, co się robi jest najważniejsze, że nie można tak skakać sobie z kwiatuszka na kwiatek, ale doskonalić się trzeba całe życie. To nie jest film o świecie fast food i szybkim dorabianiu. To film o rzeczywistości, gdzie pieniądz schodzi na plan dalszy wobec dzieła, a największą nagroda jest zachwyt klienta, gdy sushi staje się dziełem sztuki.

8 gwiazdki

Tolek Tolek napisał(a) o Jiro śni o sushi (9)

Niezwykly film i niezwykli bohaterowie. Warto!!!

9 gwiazdki

la la napisał(a) o Jiro śni o sushi (7)

Jiro jest mistrzem w swym fachu. Sushi to całe jego życie. W wieku 85 lat ciągle mówi o doskonaleniu się w zawodzie. Nie wyobraża sobie dnia bez pracy. To ideał rzemieślnika, który nie sprzeda klientowi bubla, bo po prostu by się wstydził tak zrobić. Reżyser w sposób fascynujący pokazał skromnego Jiro i jego sztukę, a wszystko okraszone muzyką Philipa Glassa (co ciekawe, wykorzystano utwory ze ścieżki do "Godzin" w reż. Daldry'ego).

7 gwiazdki