your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Na końcu świata (2010)

Tytuł oryginalny: Kray

Reżyseria: Aleksey Uchitel

Przeplatające się wątki miłosne i epicka, wojenna opowieść przeniesiona przez wybitnego reżysera prosto na postapokaliptyczne terytorium radzieckiego Kraju. Druga Wojna Światowa to tylko pretekst, by umieścić garstkę uchodźców na pokrytych białą pokrywą śniegu obrzeżach radzieckiej Rosji. Działania wojenne co prawda ustały, ale życie codzienne to ciągła walka o przetrwanie w tym powojennym obozie pracy, gdzie jeśli chcesz przeżyć, musisz przysiąc wierność maszynie - zardzewiałemu, monstrualnemu parowozowi, mknącemu przez syberyjskie pustkowia. Pewnego dnia przybywa nowy bohater - wielbiący parowozy maszynista, z kolekcją wojennych medali i migrenami wywołującymi makabryczne halucynacje. W tej surowej społeczności, gdzie silnik parowy jest bogiem, przybycie nowego musi zaburzyć ustaloną równowagę… (wff26)

Obsada:

T.Falkiewicz T.Falkiewicz ocenił(a) Na końcu świata

7 gwiazdki

Drzewiec Drzewiec ocenił(a) Na końcu świata

5 gwiazdki

la la ocenił(a) Na końcu świata

6 gwiazdki

asthmar asthmar ocenił(a) Na końcu świata

7 gwiazdki

vintitres vintitres ocenił(a) The Edge

6 gwiazdki

verdiana verdiana ocenił(a) Na końcu świata

6 gwiazdki

Mikser Mikser ocenił(a) Na końcu świata

7 gwiazdki

Cinek / marcinus10 Cinek / marcinus10 ocenił(a) The Edge

6 gwiazdki

Drzewiec Drzewiec napisał(a) o Na końcu świata

Bardzo ładnie zrealizowany, osadzony w ciekawym miejscu i ciekawym czasie, z fabułą kręcącą się wokół parowozów... Brzmi dobrze? Teoretycznie tak, ale wbrew tematyce, nie poczułem do tego filmu pociągu. Dobiła mnie scena, w której dwoje bohaterów, mówiących różnymi językami, samodzielnie dokończyło budowę mostu (!) dla parowozu (!!) nad rwącym potokiem (!!!), po czym zgrabnie po nim przejechało. "Kray" przeciętnie łączy rosyjski klimat z hollywoodzką akcją i takimże zakończeniem.

6 gwiazdki

zuber zuber napisał(a) o Na końcu świata

Film The Edge bardzo dobry, ale raczej nie ma szans na Oskara. Ciekawe, że polskie napisy były dużo lepsze niż angielskie. Ach te soczyste przekleństwa!

6 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Na końcu świata

Stoi na stacji lokomotywa... Niby sporo tu różnych rzeczy, ale przez te pościgi parowozami wychodzi, że to film przygodowy - bo to, a nie romanse lub wątki historyczne, jest najbardziej ekscytujące. I jako taki nieźle się sprawdza. Dobrze wybrany temat, bo ciuchcie parowe to zwierzęta fotogeniczne, a jak je postawić na szynach w zaśnieżonym lesie, zaczynają wyglądać zjawiskowo. Nie mam żalu o zakończenie, jak się chce Oscara to trzeba się umieć podobać widowni.

7 gwiazdki

turin turin napisał(a) o Na końcu świata

Opis filmu wprowadza w błąd sugerując elementy fantastyczne lub surrealistyczne, podczas gdy, choć miejscami mało prawdopodobny, jest on realistyczny w najdrobniejszych szczegółach. Miejscami zagmatwana fabuła pełni tu drugorzędną rolę; najważniejsze są parowozy - to wokół nich kręci się film.

7 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o The Edge

The film uses historical background to tell a story of passion, competition and individuality. It manages to criticize the Russians for their nationalism but do it in a way that we still feel sympathy for all the characters. It probably doesn't have a great chance of winning an Oscar but it would make a solid entry in the HBO programme for Sunday.

6 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o Na końcu świata

Dość tradycyjnie ale z rozmachem nakręcony film o rywalizacji i pasji z powojennym lagrem w tle. Przekonujące aktorstwo pozwala uwierzyć w te nieco przekombinowana historie.

6 gwiazdki