Miara człowieka (2015)

La loi du marché
Reżyseria: Stéphane Brizé

Thierry od ponad roku nie ma pracy. Gdy zwolniono go z fabryki, postanowił poszukać jej gdzie indziej. Całymi dniami uczestniczy w warsztatach w centrach kwalifikacji, gdzie instruktorzy uczą, jak zrobić odpowiednie wrażenie na pracodawcach. Wieczorami stara się być dobrym mężem i ojcem. Jego życie staje się pasmem niekończących się negocjacji: w banku w sprawie kredytu, z agencjami rekrutującymi pracowników czy w sprawie sprzedaży przyczepy kempingowej. Wszystko się zmienia, gdy Thierry dostaje pracę jako ochroniarz w supermarkecie. Społeczny realizm zostaje zastąpiony współczesnym moralitetem. Odtąd mężczyzna musi dbać o bezpieczeństwo interesów szefów podobnych do tych, którzy wcześniej wyrzucili go z pracy. Ma za zadanie wyłapywać sprawców oszustw i kradzieży zarówno wśród klientów, jak i pracowników. Uczestniczy w przesłuchaniach osób, które sam złapał na gorącym uczynku. Jedną z nich jest starszy człowiek, który ukradł kawałek mięsa. Okazuje się, że nie ma pieniędzy – ani przy sobie, ani w domu, nie ma też żadnego znajomego, do którego mógłby zadzwonić. Kolejne zdarzenia z innymi pracownikami sklepu skłaniają go do buntu.(opis dystrybutora)

Obsada:

Zwiastun:

Zaskoczenie i zauroczenie i pytanie - dlaczego filmy o problemach społecznych, prawdziwych problemach społecznych nie powstają w Polsce.

Kolejna po "Dwa dni, jedna noc" opowieść o mechanizmach rządzących światem i walce jednostki z systemem. Więcej na temat filmu tutaj: https://esotericsurgery.wordpress.com/2016/02/02/kinowe-podsumowanie-tygodnia-25-31-stycznia-2016/

psubrat
MRZVA
deliberado
emerenc
NarisAtaris
kinomaniak
verdiana
salander
nevamarja
Negrin