Pan od muzyki (2004)

Les Choristes
Reżyseria: Christophe Barratier

Bezrobotny nauczyciel muzyki Clément Mathieu (Gérard Jugnot) znajduje pracę w domu poprawczym dla nieletnich jako wychowawca. Oszołomiony nieprzyjazną atmosferą, a zwłaszcza nieudolnymi próbami zaprowadzenia żelaznej dyscypliny przez dyrektora, postanawia zmienić życie wychowanków wprowadzając ich w czarodziejski świat muzyki.
Film to historia niezwykłego dzieciństwa, jakie staje się udziałem barwnej zbieraniny zagubionych dzieciaków, szukających swoich własnych ścieżek w świecie rozpaczy, głębokiej tęsknoty, ale też słodkich sekretów i zabawy do łez.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Mieć takich nauczycieli, otaczać się takimi ludźmi jak Clément Mathieu...

Na takie filmy powinni chodzić nauczyciele z dziećmi. Obowiązkowo :) Świetne.

Muzykę z filmu znałem jakieś 3 lata wcześniej pod oryginalnym tytułem. Później na jakiejś imprezie leciał film "Pan od muzyki" i w pewnym momencie zorientowałem się, że to to samo. Pozornie zwykła historia, staje się w pewnym sensie magiczna dzięki wspaniałej muzyce właśnie.

Film pozostawił po sobie świetne wrażenie. W dość krótkim czasie zdecydowałem się na ponowny seans, cały czas mam ochotę zobaczyć go ponownie. Świetna gra aktorska Jugnota przyciąga jak magnes do tego filmu.

To jeden z tych filmów, właśnie z TYCH filmów. Celowo nie piszę z jakich, bo za chwilę okaże się, że właśnie nie z tych co myślałem, a tak mi zależy, żeby zachęcić do obejrzenia. ;)

Z TYCH które nauczyciele lubią najbardziej? ;)

Powiedzmy - niektórzy;) Lepsza chyba taka motywacja jak żadna?

Już na mnie czeka złapany w TV choć polowałem na niego jakie dwa lata chyba :)

Bardzo na tak. Piękna muzyka, wzrusza

ania00
KamilMarx
Konfucjusz70
bartje
beznazwybez
AgaL
Agni
liongotie
angela2700
jakilcz