your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Mad Max: Na drodze gniewu (2015)

Tytuł oryginalny: Mad Max: Fury Road

Reżyseria: George Miller

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna. (opis dystrybutora)

Obsada:

Monika Mazurkówna Monika Mazurkówna napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (6)

Cytując koleżankę: "To nie jest film dla ludzi, którzy nie lubią pustyni". No nie jest. Osobiście nigdy nie byłam.

6 gwiazdki

WIELKI ZNAWCA WIELKI ZNAWCA napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (10)

Czytam opinie i nie mogę w to uwierzyć. Film, który został na całym świecie uznany nie za dobry film ...tylko za arcydzieło i znalazł się w pierwszej 20 najlepszych filmów XXI wieku (najwyższe miejsce jakie zdobył blockbuster), zdobył nagrodę FIPRESCI za film roku (pokonując choćby Syna Szawła, który też był nominowany) i przez większość krytyków został uznany najlepszym filmem 2015 roku ...tutaj w Polsce został tak odebrany przez widzów. Stwierdzam, że ludzie bardzo prostacko patrzą na kino. Paradoks [...] Przeczytaj całość

10 gwiazdki

WIELKI ZNAWCA WIELKI ZNAWCA napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (10)

Najlepszy film akcji wszech czasów. Mówię to jako człowiek wychowany na kinie akcji czasów VHS. Cały gatunek wymyślono po to żeby powstał Mad Max4. Film jest również niezwykle wielowymiarowy i jak w soczewce skupia aktualne niepokoje ludzkości. Każdy kto narzeka na pretekstową fabułę powinien wypieprzać do o wiele gorszych i PŁYTSZYCH filmów nolana. George Miller to prawdziwy mastermind.

10 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (5)

Szkoda, że był tak nudny, bo oceniając tylko po możliwościach rozwoju niewyścigowej części fabuły (pierwsze 20 minut), miał potencjał. Dotrwałem do końca tylko siłą woli, mając w dupie co się dzieje na ekranie.

5 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (9)

10 nominacji do oscara. A niech wygra, bo film akcji nigdy nie miał tego zaszczytu:)

9 gwiazdki

sul sul napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (5)

Tak mi się porobiło, że ostatnio oczekuję po filmach postapo czegoś więcej, niż znalazło się w czwartym MM. Jako przygodówka ok i to wszystko. Piękna brzydota też ok, jak to Hollywood. Szeroki horyzont, ale tylko dosłownie, głębi żadnej. W poprzednich częściach, jakoś nie pamiętam, może też nie było wiele głębi, ale był klimat. No i pozostaje zawsze sentyment, oczekiwania wobec kontynuacji jak ta są chyba po prostu większe i może to nic dziwnego, że trudno sprostać. Tak sobie myślę, czy się nie [...] Przeczytaj całość

5 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (6)

Jak na film o jeżdżeniu samochodem i wybuchach całkiem spoko. Oczko wyżej za Charlize Theron.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (8)

Nigdy nie przepadałem za serią o Mad Maxie, ale to jest zupełnie inna jazda. Takie kino akcji to ja rozumiem!

8 gwiazdki

GARN GARN napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (7)

Zlitowałem się i dałem 6/10 ,ale raczej z sympatii do gatunku niż obiektywnie oceniając chaotycznie opowiedziany efekciarski film.

7 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (3)

Żona z córkami wyszły po 15. minutach, mówiąc, że jak tak tak ma wyglądać współczesne wychowanie panien, to ona dziękuje bardzo. Staroświeckie są czy jak? Ale w porównaniu do MadMaxów z Gibsonem to jest to szit nie lada.

3 gwiazdki

annemily annemily napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (5)

dopóki nikt nic nie mówi jest ok... aktorstwo fatalne.

5 gwiazdki

Bonar Bonar napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (6)

Efektowny, ale niestety słaby komiks z banalną i oklepaną aż do bólu fabułą. Gdyby to nie był Mad Max to bym nie wiedział, że to Max jest głównym bohaterem. Film ukradła (o ile jest tu co kraść bo to raczej zabójca legendy) Theron jako "Mad Furiosa"

6 gwiazdki

kocio kocio napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (7)

To dobry film, ale tylko dobry. 1,5h rozbiegówki i dopiero ostatnie pół godziny to zaczyna być ciekawa krótkometrażówka, bo jest jakiś przełom - wcześniej wszystko dzieje się w biegu i po prostej. Ludzie ze sobą nawet nie rozmawiają, więc nie ma jak się do nich przywiązać, bo język gestów też ubogi. Max nie jest tu nawet najważniejszy - główną rolę gra raczej uniwersum. Wizualnie zresztą świetne i poruszające (zwłaszcza kostiumy i charakteryzacja), w klimatach cyber(steam)punka czy Boscha, ale za [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o Mad Max: Na drodze gniewu (8)

Jest szaleństwo. Fury gnają, ogień płonie, a dialogów brak. Tak miało być. Kino akcji na najwyższym poziomie. Na pewno obok drugiej części najlepsza odsłona Maxa. Polecam.

8 gwiazdki