your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Potwory i spółka (2001)

Tytuł oryginalny: Monsters, Inc.

Przez drzwi garderoby w dziecięcej sypialni prowadzi droga do Monstropolis - świata potworów. W centrum miasta mieści się fabryka "Potwory i spółka", z której co noc wyruszają elitarne oddziały potworów i wkraczają do świata ludzi, by straszyć dzieci i kolekcjonować ich krzyki, które są głównym źródłem energii w tym potworzym świecie. Jest to bardzo ciężka praca, bowiem dzieci nie jest już tak łatwo przestraszyć jak niegdyś. Prawdziwą gwiazdą i mistrzem straszenia jest Sulley, a jego asystentem i najlepszym przyjacielem - Mike Wazowski. Potwory wierzą, że to właśnie dzieci są niebezpieczne i toksyczne. Kiedy więc mała dziewczynka trafia przypadkiem do ich świata, wybucha prawdziwa panika. Sulley i Mike starają się za wszelką cenę odesłać ją do domu, tymczasem jednak trafiają na trop niesamowitego spisku, który może zagrozić istnieniu całego ich świata...

Obsada:

Kenitz Kenitz napisał(a) o Potwory i spółka

świetny film!

karii22 karii22 napisał(a) o Potwory i spółka

SUPER BAJKLA

tomasz12333 tomasz12333 napisał(a) o Potwory i spółka (3)

kozak

3 gwiazdki

milado7 milado7 napisał(a) o Potwory i spółka

Moja córka uwielbia tą bajkę :)

Esme Esme napisał(a) o Potwory i spółka (8)

Jeden z tych lepszych Pixarów - zabawny, ciepły, niegłupi i z bardzo dobrą obsadą za mikrofonami. Animacja dzieci może i niczego nie urywa, za to potwory są super. Dla odrobinę starszych maluchów, bo bywa straszny, ale to w końcu film o straszydłach, więc czego się spodziewać.

8 gwiazdki

rachel1230 rachel1230 napisał(a) o Monsters, Inc. (8)

Good child's movie!!!

8 gwiazdki

martaaa martaaa napisał(a) o Potwory i spółka

Prześmieszne. Piękne animacje

8 gwiazdki

magb magb napisał(a) o Monsters, Incorporated

Cute and funny, but not as good as Toy Story or The Incredibles. Weird creatures talking in a very casual and human manner can be amusing, but it can also be annoying, and sometimes that's exactly what it is.

7 gwiazdki

Stain Stain napisał(a) o Monsters, Incorporated

Like the other best Pixar movies, seemingly endlessly clever and funny, yet also captures a sense of magic and wonder that all the best fairy tales ought to have. I was so blissed after seeing this that I made a very stupid and dangerous turn in the car on the way home and received my very first ever moving-violation traffic ticket

10 gwiazdki

marsjaninzmarsa marsjaninzmarsa napisał(a) o Potwory i spółka

Całkiem sympatyczny film, jak na Pixara przystało. Można się pośmiać :)

8 gwiazdki

moremore moremore napisał(a) o Potwory i spółka

To się nie nudzi i zawsze zostają ciepłe emocje :) Nowatorskie pomysły, na animację, bohaterów, scenariusz. Doskonała rozrywka.

8 gwiazdki

kocio kocio napisał(a) o Potwory i spółka

Fajne, ale bez polotu - dzieci się ucieszą, ale dla rodziców zostaną tylko drugie dna. Zabawne motywy Yeti, dziewczynki ("kotiek!..."), fajne postacie dyrektora i księgowej, rodem z XIX i XX w.

6 gwiazdki