your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Nazywam się Khan (2010)

Tytuł oryginalny: My Name Is Khan

Reżyseria: Karan Johar

Mimo utrudniającego mu życie i komunikację z innymi zespołu Aspergera, młody hinduski imigrant prowadzi w Stanach Zjednoczonych szczęśliwe życie w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Niestety po zamachach 11 września, stosunek amerykańskiego społeczeństwa do Muzułmanów ulega drastycznej zmianie. Niełatwo jest nawet nosić nazwisko "Khan"...

Obsada:

traczm traczm napisał(a) o Nazywam się Khan

Witam, Bardzo dobrze ukazany jest zespół aspergera. Aktor może za bardzo się wyróżnia dziwnym trzymaniem głowy, co od razu wskazuje na to, że coś z nim nie tak, a Ci ludzie na pierwszy rzut oka aż tak się nie wyróżniają. Fakt, dziewie się zachowują w nowych sytuacjach i są postrzegani jako idioci, co właśnie film pokazuje. Pokazuje też to, że to są tak naprawdę wspaniali ludzie, tj bezinteresowni, szczerzy, prawdomówni, potrafiący na swój sposób bardzo kochać, nie rozumiejący naszych emocji, które [...] Przeczytaj całość

Aika Aika napisał(a) o Nazywam się Khan (7)

Opowieść trochę nierealna i naiwna, ale bardzo ważna. Być może ta baśniowa narracja to najlepszy sposób przekazania ludziom, że ich uprzedzenia są niesłuszne - łagodność jest skuteczniejsza niż agresja.

7 gwiazdki

kinomaniak kinomaniak napisał(a) o Nazywam się Khan

Film trzeba odbierać w kategoriach baśniowych, bo tylko wtedy dostrzeżemy piękno historii. Może i jest mało realnie, ale jest baśniowo. Ten obraz to takie błądzenie w obłokach. No i kilka istotnych kwestii też poruszono.

7 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Nazywam się Khan

Jakie to ładne! Shahrukh świetnie zagrał autystyka, to dobry aktor jest i basta! I tym razem przebija i piękne stroje, i muzykę, i zdjęcia. Co prawda fabuła mało realna, ale za to jest realizm autyzmu. :) Film porusza jeszcze jeden ważny aspekt – życie muzułmanów w Stanach po 11 września.

8 gwiazdki