your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Nikita (1990)

Reżyseria: Luc Besson

Skazana na dożywocie za zabicie policjanta Nikita otrzymuje propozycję nie do odrzucenia: albo pogodzi się z losem, albo podejmie rzucone jej wyzwanie i zostanie zawodowym zabójcą, pracującym na zlecenie ściśle tajnej agencji rządowej. Dziewczyna przechodzi szkolenie pod okiem sadystycznego opiekuna Boba (Tcheky Karyo) i rozpoczyna nowe życie. Staje się "Josephine" - uwodzicielską i wyrafinowaną maszyną do zabijania, która brutalnie rozprawia się z przeciwnikami.

Obsada:

Polibs Polibs napisał(a) o Nikita (8)

lubię wracać do tego filmu.

8 gwiazdki

Rustal Rustal napisał(a) o Nikita

Świetna sprawa.

Aasenar Aasenar napisał(a) o Nikita (9)

hello!

9 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Nikita (7)

Ech, żeby jeszcze tylko muzyka w filmach Bessona nie była tak kiczowata...

7 gwiazdki

Stain Stain napisał(a) o La Femme Nikita

A quite ordinary spy film, except that it's French. I think the main reason so many people threw garlands at it is that most of the people who go to "alternative" cinemas go *only* there, so their systems were thrown into shock; they hardly see any movies at all with any action, so one shows up and they all say their hosannas (cf. _Strictly Ballroom_, and a number of other arthouse successes in the US)

6 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o Nikita

Szkoda, że Luc Besson od wielu lat, nie kręci już tak dobrych filmów jak ten. Warto zwrócić uwagę na drugoplanówkę Reno, nawiązującą do kolejnego filmu tego reżysera.

8 gwiazdki