your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

O-Otello (2001)

Tytuł oryginalny: O

Reżyseria: Tim Blake Nelson

Odin (Mekhi Phifera) jest nie tylko niezwykle popularny i lubiany przez kolegów, ale spotyka się także z Desi Brable, piękną córką (Julia Stiles) dziekana Palmetto Grove Academy (John Heard). Najbliższy przyjaciel Odina, Hugo Goulding (Josh Hartnett), postać wiernie wzorowana na podstępnym Jago, jest także jego kolegą z drużyny i synem trenera Duke'a Gouldinga (Martin Sheen).
Na prośbę ojca Hugo podejmuje się koleżeńskiej opieki nad Odinem, któremu ma pomóc zaaklimatyzować się w prestiżowej szkole. Lecz wkrótce staje się jasne, że Odin świetnie sobie radzi sam; zostaje gwiazdą szkolnej społeczności, zyskuje sobie uznanie i sympatię trenera, nauczycieli i uczniów.
W Hugo rodzi się zawiść, która zawładnie całym jego życiem; będzie chciał zniszczyć Odina za wszelką cenę. Hugo jest zamknięty w sobie i nieco tajemniczy; ludzi traktuje instrumentalnie i manipuluje nimi tak, by osiągnąć własne cele.
Znakomicie wciela się w rolę najlepszego przyjaciela Odina; to właśnie jemu Odin zwierza się ze swoich problemów; Hugo jest jego nieodłącznym towarzyszem i doradcą.

Obsada:

Paweo Paweo ocenił(a) The One

7 gwiazdki

drama drama ocenił(a) The One

5 gwiazdki

adaen adaen ocenił(a) The One

7 gwiazdki

1923 1923 ocenił(a) The One

6 gwiazdki

noname noname ocenił(a) The One

6 gwiazdki

evie90 evie90 ocenił(a) The One

3 gwiazdki