your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Orangelove (2007)

Reżyseria: Alan Badoyev

Co wiesz na temat miłości? Jeśli otaczający świat wydaje ci się obcy, jeśli czujesz się boleśnie samotny pośród nieustającego deszczu, jeśli twoje serce pewnego dnia wydaje się być szczególnie silne oznacza to, iż z pewnością tego dnia coś się wydarzy. Jeśli tym czymś jest miłość, bez wątpienia to miłość na całe życie. Z końcem października 2004 roku, uciekając przed ulewą dwoje ludzi wskakuje do kijowskiego trolejbusa. On - młody mężczyzna, pozbawiony oddechu, w wymiętej kurtce, bosy. Ona -
...
smukła, rudowłosa dziewczyna z wiolonczelą na ramieniu i także... bosa. Trolejbus zaczyna pędzić, a wraz z nim nasza historia. On był popularnym nietuzinkowym fotografem, poszukiwaczem przygód, niestrudzonym podróżnikiem i łowcą" nowych, prawdziwych twarzy oraz oryginalnych emocji". Ona była rozmarzoną studentką wiolonczeli w Konserwatorium. Miłość, która wybuchła pewnego dnia w trolejbusie okazała się niezwykle trwała, nieprzemijająca. Lecz miłość ta była szczególna: zacięta, wszechogarniająca i destrukcyjna. (filmweb.pl)

Obsada:

deliberado deliberado dodał(a) zwiastun filmu Orangelove

Trailer: Orangelove

deliberado deliberado dodał(a) zwiastun filmu Orangelove

Trailer: Orangelove

skibbi skibbi ocenił(a) Orangelove

5 gwiazdki

stosuun stosuun ocenił(a) Orangelove

7 gwiazdki

Katja Katja ocenił(a) Orangelove

10 gwiazdki

deliberado deliberado dodał(a) zwiastun filmu Orangelove

Trailer: Orangelove

deliberado deliberado napisał(a) o Orangelove

Wizualnie wysmakowane kino malowane kolorem pomarańczy. Reżyser cudnie operując kadrami, tworzy w centrum Kijowa baśniową krainę, gdzie jest tylko On, Ona i skomplikowane uczucie między nimi. Doceniam wkład artystyczny jednak całościowo oczekiwałem czegoś więcej. Nie poczułem tej historii. Może przez to, że miała nierzeczywisty charakter tocząc się jakby na jawie lub śnie.

6 gwiazdki