your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Spoczywaj w pokoju (2010)

Tytuł oryginalny: Rest in Peace

Reżyseria: Andrea Morgenthaler

Spoczywaj w pokoju" - życzymy tym, którzy odeszli. Co jednak dzieje się z naszą doczesną powłoką po śmierci? Co tak naprawdę wiemy o świecie umarłych? To niełatwe pytania, ale kiedyś każdy musi je sobie zadać.
"Staram się, by martwi wyglądali, jakby byli w niebie" - mówi nowojorski grabarz. "Śmierć jest sama w sobie wystarczająco paskudna i okrutna". Balsamowanie zwłok, by wyglądały jak za życia, sprawia, że pożegnanie ze zmarłym staje się choć trochę łatwiejsze. Ciała, przy których pracują koronerzy i biegli policyjni, stanowią już jednak o wiele bardziej drastyczny widok. Tymczasem w teksańskim Phoenix pewna firma oferuje konserwację w ciekłym azocie. Dla ciężko chorych jest to szansa - przekonują właściciele tego biznesu - na przetrwanie do czasów, w których medycyna dokona postępów w leczeniu ich przypadłości. Zupełnie inaczej patrzy się na przemijanie w Nepalu. Tu pali się zwłoki przy rzece, aby na zawsze oczyścić ich dusze.
"Spoczywaj w pokoju" zabiera widza w osiem różnych miejsc na świecie, m.in. do Szwecji, Rumunii i Meksyku, aby tam doświadczył - czasem mrożących krew w żyłach, a czasem komicznych - spotkań ze sprawą ostateczną.
czytaj wiecej: http://www.planeteplus.pl/dokument-spoczywaj-w-pokoju_40454#ixzz4CKa4Ezu0

Obsada:

lapsus lapsus dodał(a) zwiastun filmu Spoczywaj w pokoju

Trailer: Spoczywaj w pokoju
https://www.youtube.com/watch?v=TqdFG4wQb8E

lapsus lapsus ocenił(a) Rest in Peace

9 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Rest in Peace (9)

Genialny dokument o śmierci, a właściwie o zwłokach.

9 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) Rest in Peace

9 gwiazdki