your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Słońce, to słońce mnie oślepiło (2016)

Główny bohater Rafał Mularz to obcy z wyboru. Nie postępuje według powszechnie przyjętych reguł. Jego wyobcowanie to kwestia życiowego wyboru, ucieczka od lęków, pragnień, marzeń i ambicji. Pewnego dnia spotyka człowieka o innym kolorze skóry, jeszcze bardziej obcego niż on sam – Obcego z definicji.
Film buduje portret nie tylko głównego bohatera, ale też współczesnego społeczeństwa, które zwykle wskazuje palcem wszelką inność, odmienność. Co tak naprawdę oznacza spotkanie z Obcym - tak w wymiarze jednostkowym, jak również w społecznym, szczególnie w czasach narastającego nacjonalizmu i ksenofobii w krajach takich jak Polska?
Film zainspirowany „Obcym” Alberta Camusa. (WFF)

Obsada:

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Słońce, to słońce mnie oślepiło (4)

Wziąć wybitne, prowokujące dzieło literackie tylko po to, żeby "pod wpływem inspiracji" zrobić banalny film, na inny temat i bez żadnej głębszej myśli? Państwu Sasnalom życzę jak najlepiej, ale niech się może skupią na warstwie estetycznej, a "filozofowanie" zostawią tym, którzy się do tego lepiej nadają.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Słońce, to słońce mnie oślepiło

4 gwiazdki

nevamarja nevamarja ocenił(a) Słońce, to słońce mnie oślepiło

3 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica opublikował(a) recenzję filmu Słońce, to słońce mnie oślepiło

O tym, że adaptując prozę Alberta Camusa trzeba zachować szczególną ostrożność wiadomo od roku 1967, kiedy odbyła się wenecka premiera Obcego w reżyserii Luchina Viscontiego. Wilhelma i Anki Sasnalów nie Przeczytaj artykuł

Krzysztof Osica Krzysztof Osica ocenił(a) Słońce, to słońce mnie oślepiło

4 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica dodał(a) plakat filmowy Słońce, to słońce mnie oślepiło