your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Smoleńsk (2016)

Tytuł oryginalny: Smolensk

reż: Antoni Krauze

Film odsłania kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Poruszającą muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: „Poznań 56”, „Historia Roja”, „Przedwiośnie” i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…(opis dystrybutora)

Obsada:

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o Smoleńsk (3)

To jest po prostu bardzo słabo zrealizowany film. Mimo wszystko rozumiem po co powstał i mógłby być ważnym głosem w dyskusji o Smoleńsku (abstrahując od prawdziwości przedstawionych tez). Tak się nie stało ze względu na słabość realizacji i przedziwne wybory obsadowe.

3 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica ocenił(a) Smoleńsk

3 gwiazdki

KrzysztofKruKowka KrzysztofKruKowka ocenił(a) Smoleńsk

7 gwiazdki

cvbih cvbih ocenił(a) Smoleńsk

6 gwiazdki

krzysztofek1003 krzysztofek1003 ocenił(a) Smoleńsk

1 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Smoleńsk (8)

Nie poszedłem na ten film do kina , bo uległem manipulacji, histerycznej nagonce, że to odmóżdżacz wbrew logice. Tymczasem to właśnie film o mechanizmach manipulacji, o wpływaniu na ludzkie wybory. Sam stałem się tej manipulacji ofiarą. Przede wszystkim jednak to wzruszający hołd dla ofiar wielkiej tragedii. Pod względem filmowym na dobrym poziomie, ciekawy kolaż zdjęć dokumentalnych i fikcji. Słabiej z grą aktorską, ale milo było zobaczyć po latach przerwy na ekranie Marka Probosza. Poza tym ciekawie [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) Smoleńsk

8 gwiazdki

The Thin White Duke The Thin White Duke ocenił(a) Smoleńsk

1 gwiazdki

la la ocenił(a) Smoleńsk

5 gwiazdki

verdiana verdiana ocenił(a) Smoleńsk

3 gwiazdki

mizuiro mizuiro ocenił(a) Smoleńsk

3 gwiazdki

JoannaChmiel JoannaChmiel ocenił(a) Smoleńsk

3 gwiazdki