Choć goni nas czas (2007)

The Bucket List
Reżyseria: Rob Reiner
Scenariusz:

Dwóch śmiertelnie chorych ludzi ucieka ze szpitalnego oddziału onkologicznego idąc na całość w realizacji swojej listy marzeń, by zdążyć zanim dopadnie ich kres.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nicholson i Freeman znakomici. I to właściwie oni robią cały ten film. Bez nich byłby jeszcze jednym filmikiem na oklepany temat.

Obsada świetna. Sposób przedstawienia tej tematyki ciekawy.


Poprawny film bardziej dla rozrywki z odrobiną refleksji niźli do głębokiej zadumy. Nie ma tu superbłyskotliwych dialogów, ale duet iskrzy i jest chemia.
Osobiście polecam.

Rob Reiner, wybitny reżyser filmów przeznaczonych dla masowego widza („Stań przy mnie”, „Kiedy Harry poznał Sally”, „Misery”, „Ludzie honoru”) nakręcił egzystencjalną komedię z Jackiem Nicholsonem i Morganem Freemanem. Dwaj śmiertelnie chorzy siedemdziesięciolatkowie – jeden zgryźliwy i bogaty, drugi oczytany, lecz stosunkowo ubogi – poznają się w szpitalu, zaprzyjaźniają i postanawiają przed śmiercią wspólnie zrealizować szereg marzeń, na które nigdy wcześniej nie mieli czasu (a w przypadku postaci Freemana także pieniędzy). Tak, to mógł być majstersztyk, symultaniczne opus magnum wszystkich trzech panów. Ja uważam, że nie wyszło, ponieważ film szybko osunął się w uproszczenia i klisze, nie stając na wysokości filozoficznego wyzwania. Etycznej wykładni istoty szczęścia nie zawarto w misternej fabule, ale spłaszczono ją do długich dialogów podających widzowi „prawdy życiowe” jak na tacy. Scenariusz wydaje się faworyzować podejście hedonistyczne. Arystoteles potrząsa z niesmakiem głową.

JUMAN
z0rin
Efunia
duzulek
Konfucjusz70
avrewska
moncza24
bartje
marjola
bjag