your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Ojciec chrzestny (1972)

Tytuł oryginalny: The Godfather

reż: Francis Ford Coppola

Coppola kreśli portret sycylijskiego klanu w Ameryce, w chwilach wzlotów i upadków, ukazując zarówno prywatne życie rodziny, jak i ciemne interesy, w jakie się zaangażowała. Oparty na bestsellerowej powieści Mario Puzo, film z kreacjami Ala Pacino, Jamesa Caana i Roberta Duvalla.

Obsada:

tomaszkiz tomaszkiz napisał(a) o Ojciec chrzestny

Obsada genialna i gra na najwyższym poziomie.

agatracz agatracz napisał(a) o Ojciec chrzestny

Film legenda.

centrums centrums napisał(a) o Ojciec chrzestny

Klasyka jakich mało. Polecam również książkę, oraz pozostałe filmy z tej serii.

Dramatiker Dramatiker napisał(a) o Ojciec chrzestny

Borze, dawno nie oglądałem tak długiego filmu który byłby tak nudny ( no dobra, gdy po godzinie zobaczyłem, ile zostało do końca, musiałem po prostu przerwać i zacząć znów cieszyć się życiem). Marlon Brando budził tylko uśmiech politowania (a miał chyba być groźny), Al Pacino nie przekonał ( a chyba przekonać miał), fabuła nie wciągnęła ( a wciągnąć miała). I wcale nie obchodzi mnie, że to klasyka kina.

5 gwiazdki

anek24 anek24 napisał(a) o Ojciec chrzestny

Klasykaaaa. Mądry film a chwilami zaskakująco głupi. Honor i duma zderzają się ze sobą czołowo. Cenię go wysoko aczkolwiek chwilami naprawdę decyzje bohaterów były dla mnie niezrozumiałe.

8 gwiazdki

indygo indygo napisał(a) o Ojciec chrzestny

lapsus lapsus napisał(a) o Ojciec chrzestny

Obejrzałem wczoraj po raz piętnasty i nie wiem skąd ta asekuracja. Podnoszę ocenę do 10, a mógłbym do stu. To arcydzieło,pełne i niepodważalne. Znaczy Amerykany umieli kiedyś być wielcy,ale dziś po wielkich aktorach i reżyserach pozostały cienie, a scenarzystów nie ma w ogóle. Rządzi mamona.

10 gwiazdki

kika kika napisał(a) o Ojciec chrzestny

Osobiście - jeden z naj, naj lepszych filmów. Wielkie kreacje , wspaniale dobrana obsada (dobrana z problemami ale upór okazał się wspaniały). Piękna muzyka która dopełnia całości. Jeden z nielicznych filmów który potrafię oglądnąć w całości tzn trzy części za jednym razem.

Drzewiec Drzewiec napisał(a) o Ojciec chrzestny

Aktorstwo, muzyka i zdjęcia budują rewelacyjny klimat tej klasycznej już, gangsterskiej opowieści. Marlon Brando i Al Pacino są niesamowici. Gdybym przed seansem nie czytał książki, wystawiłbym "10" - a tak muszę uszanować wyższość literackiego pierwowzoru w kilku aspektach, przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że to naprawdę świetny film.

9 gwiazdki

lubiekino lubiekino napisał(a) o Ojciec chrzestny

To już klasyka. Nakręcony na podstawie książki Puzo film o włoskiej mafii, z niezapomnianymi kreacjami Barlona Brando, Ala Pacino i innych, ze świetną muzyką Nino Roty.

9 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o Ojciec chrzestny

Podobno jeden z najlepszych filmów jakie powstały. Jednak się nie zgodzę. Po raz kolejny muszę powiedzieć, że jest gorszy od książki, którą uwielbiam. Nie podobał mi się aż tak by dać 9, ale pod pewnymi względami jest to film wybitny (np. kreacja Pacino). Chociaż książka też mi się zaczęła bardzo podobać od młodości Vita, więc może powinienem obejrzeć kontynuację.

8 gwiazdki

Annahorowitz Annahorowitz napisał(a) o Ojciec chrzestny

Dobry film;obejrzenie obowiązkowe

8 gwiazdki

filmaniak filmaniak napisał(a) o Ojciec chrzestny

dobry, ale lekko juz passe

7 gwiazdki

bystrzak84 bystrzak84 napisał(a) o Ojciec chrzestny

Klasyka kina

10 gwiazdki

mukacz mukacz napisał(a) o Ojciec chrzestny

Marlon Brando jest bogiem. a Al Pacino mu świetnie dorównuje. Nie ma sensu się wypowiadać na temat tego filmu bo chyba wszyscy więdzą jak dobry on jest. A jak nie wiedzą to marny ich los;p

10 gwiazdki

nicebastard nicebastard napisał(a) o Ojciec chrzestny

Klasyka jest klasyką, a "Ojciec Chrzestny" godnym jej reprezentantem. Doskonały klimat, bardzo dobre aktorstwo. Znajdą się pewnie tacy, którzy mając możliwość ocalenia przed zagładą tylko jednego, jedynego filmu, wskazaliby "Ojca Chrzestnego". Ja do nich nie należę.

7 gwiazdki

foa foa napisał(a) o Ojciec chrzestny

Film, który każdy powinien znać. Innowacyjny i doskonały. Nie ma już takich ludzi jak Don Vito i takich filmów jak Godfather

10 gwiazdki

patrycja76 patrycja76 napisał(a) o Ojciec chrzestny

Film wszechczasów!

10 gwiazdki

pwrls pwrls napisał(a) o Ojciec chrzestny

Film kultowy. Największym atutem tego filmu jest moim zdaniem klimat, w którym jest utrzymany. Taka gangsterska, sycylijska atmosfera. Marlon Brando gra rewelacyjnie. Przyznam się jednak szczerze, że przed obejrzeniem tego filmu myślałem, że powali mnie na kolana. Tak się nie stało. Narażę się być może niektórym, ale uważam, że film momentami nudnawy.

7 gwiazdki

sirmacik sirmacik napisał(a) o Ojciec chrzestny

Niezapomniana rola Marlona Brand. Klasyka amerykańskiego kina - film, którego moim zdaniem trzeba zobaczyć.

10 gwiazdki

pokaż więcej