Mistrz (2012)

The Master
Reżyseria: Paul Thomas Anderson
Scenariusz:

„Film o korzeniach scjentologii” - szumiały nagłówki gazet. Ale Mistrz, którym po pięciu latach milczenia powraca Paul Thomas Anderson, traktuje nie tylko o wewnętrznych zależnościach grupy wyznawców nauk charyzmatycznego guru. Rysuje także przepojony nostalgią, ale krytyczny obraz zagubienia, które znaczyło Amerykańską rzeczywistość w pierwszych latach po drugiej wojnie światowej.

Freddie Quell, zniszczony wojenną traumą marynarz-alkoholik i Lancaster Dodd, duchowy mistrz Sprawy, sekty, która przygarnia zdezorientowanego mężczyznę pod swoje skrzydła. Fascynująca ewolucja relacji tych postaci stanowi główną narracyjną oś filmu. A niezwykle intensywna, zniuansowana ekranowa interakcja dawno niewidzianego Joaquina Phoenixa i jak zawsze doskonałego Philipa Seymoura Hoffmana wprawia widza w drżenie. (AFF)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Świetny film o niczym. Mind-eraser. Wyszedłem z kina ze zresetowaną świadomością , jak z hipnozy.

Epicki rozmach zdjęć, świetna muzyka, genialne aktorstwo, ale historia nudna i nie wiadomo o czym. Pozostałbym kompletnie obojętny na ten film, ale za kreacje Phoenixa i Hoffmana muszę podnieść ocenę o 1 oczko.

Wyśmienity duet Phoenix-Hoffman.

Valutiras
ScuMmy
NarisAtaris
Guma
Efunia
Iceman
MRZVA
Szklanka1979
magdaalicja
michuk