your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Dziadek do orzechów (2010)

Tytuł oryginalny: The Nutcracker in 3D

Reżyseria: Andriej Konczałowski

Wiedeń, rok 1920. Dziewiętnastoletnia Mery mieszka w domu, który jest pełen pięknych rzeczy i pustki. Brat Max, niestrudzony kawalarz, napastuje dziewczynę, a jej rodzice, chociaż bardzo ją kochają, są zbyt zajęci, żeby udzielać jej wystarczająco dużo uwagi. Mery tęskni za przyjaciółmi i przygodami. W Wigilię przychodzi do niej ukochany wujek Albert i daje jej drewnianą lalkę – Dziadka do orzechów. Wyobraźnia Mery ożywia lalkę. Dziewczyna popada w świat dziecięcych strachów, w którym wszystko jest możliwe – baletnice-śnieżynki kręcą się w tańcu, zabawki na choince ożywają, a sama choinka zamienia się we wszechświat, w którym rządzi dobra Wróżka Śnieżna, podobna do matki… (Festiwal Sputnik)

Obsada:

tadeusz70 tadeusz70 ocenił(a) Dziadek do orzechów

8 gwiazdki

tadeusz70 tadeusz70 dodał(a) plakat filmowy Dziadek do orzechów

peeroog peeroog ocenił(a) Dziadek do orzechów i król szczurów

6 gwiazdki

meva meva ocenił(a) Dziadek do orzechów i król szczurów

4 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o Dziadek do orzechów i król szczurów (5)

Dziadek do orzechów według Konczałowskiego jest typową produkcją familijną wyróżniającą się tylko znakomitą muzyką, oraz nawiązaniami do arcydzieła Fritza Langa - "Metropolis". Gdyby dodać jeszcze polski dubbing byłby to murowany hit świąteczny. Szkoda, że to film tylko dla dzieciaków, starsi będą się nudzić.

5 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica planuje obejrzeć Dziadek do orzechów i król szczurów

verdiana verdiana ocenił(a) Dziadek do orzechów i król szczurów

4 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Dziadek do orzechów i król szczurów (4)

To aby na pewno Konczałowski? Wierzyć mi się nie chce, że się rozdrabnia na takie filmy. Do obejrzenia tylko przez dzieci, dorośli wychowani na prawdziwym "Dziadku" zanudzą się i zirytują. Błyszczy tylko Elle Fanning (ale bohaterka ma jakieś 12 lat, na pewno nie 19!!) na tle świetnej muzyki. Nawet efekty nie ratują filmu.

4 gwiazdki