your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Prestiż (2006)

Tytuł oryginalny: The Prestige

Reżyseria: Christopher Nolan

Rupert i Alfred są rywalizującymi ze sobą magikami. Kiedy Alfred przedstawia nowy niesamowity trick, Rupert za wszelką cenę stara się dotrzeć do tajemnicy jego wykonania. Jednakże wtedy zaczyna zdawać sobie sprawę, że to wcale nie musi być tylko sztuczką.

Obsada:

Milafor Milafor napisał(a) o Prestiż (8)

Świetny film.

8 gwiazdki

Farbar Farbar napisał(a) o Prestiż (8)

świetny!

8 gwiazdki

Pyuyu Pyuyu napisał(a) o Prestiż

super film

Dexter Dexter napisał(a) o Prestiż (9)

Bardzo mi się podobają filmy tego typu. Na prawdę jeszcze iluzja była super jak Atlas robił sztuczki.

9 gwiazdki

RyanKenward RyanKenward napisał(a) o The Prestige (7)

xdfhfgshgffdghgsfh

7 gwiazdki

Wiedzma Wiedzma napisał(a) o Prestiż

Po raz kolejny Nolan bawi się konwencją i stawia odbiorcę w sytuacji nie do końca jasnej, ba!, dającej naprawdę wiele do myślenia. Wiele z pozoru błahych scen nabiera znaczenia po obejrzeniu całości, a pierwsze słowa "Czy patrzysz uważnie?" mają kluczowy wpływ na zrozumienie fabuły. Jestem fanką twórczości Nolana i uważam, że jest to jego najlepszy film.

10 gwiazdki

Oferma Oferma napisał(a) o Prestiż

Dużo fajerwerków, ale znowu, podobnie jak podczas seansu Memento czy Incepcji czegoś mi brakowało. Być może jest to kwestia bohaterów, bo żadnego z nolanowskich bohaterów nie polubiłem, a do tego brakowało mi za każdym razem "chemii" między postaciami. Może to kwestia tego, że Nolan lubi gmatwać, a ja za zagadkami w kinie nie przepadam. W Prestiżu dochodzi jeszcze Jackman, aktor którego postaci wydają mi się zawsze puste jak wydmuszka i tylko wzbudzają we mnie niesmak. Poza tym było ok.

7 gwiazdki

movieboy movieboy napisał(a) o The Prestige

Wow!!! Why does someone who can make movies like The Prestige & Memento waste his time with comic book movies. This is one of my top 10 movies.

10 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał(a) o Prestiż

Jeden z rzadkich przypadków gdy film okazuje się lepszy od literackiego oryginału. Historia podana dużo lepiej niż w książce i żałuję, że czytałem, więc całą niespodziankę diabli wzięli. Bardzo klimatyczny, myślę, że Nolanowi dobrze by zrobił mariaż z literaturą.

8 gwiazdki

Derekstar Derekstar napisał(a) o The Prestige

One of the best movies of the '00s.

10 gwiazdki

smalu smalu napisał(a) o Prestiż

pierwsze pół godziny trochę przynudzało, ale na końcu...prestiż.

8 gwiazdki

nula nula napisał(a) o Prestiż

nieprzewidywalny w swojej przewidywalności. naprawdę,wiem,że to brzmi badziewnie,ale to była moja pierwsza myśl,zaraz po skończeniu filmu;)

9 gwiazdki

adkar adkar napisał(a) o Prestiż

Porządny kawał kina w reżyserii Christophera Nolana i ze wspaniałą obsadą - zarówno Jackman jak i Bale spisali się na medal. Film z pozoru o magii, iluzji, a tak naprawdę o rywalizacji - czasem niezdrowej...

8 gwiazdki

SuperMarker SuperMarker napisał(a) o Prestiż

W ostatecznym rozrachunku film trochę przekombinowany, ale świetnie się ogląda.

9 gwiazdki

Aquilla Aquilla napisał(a) o Prestiż

Główne plusy-montaż (przypomina trochę Dawno temu w Ameryce - takie pokręcenie czasu), zdjęcia, a przede wszystkim aktorzy. Bardzo lubię Bale'a, cenię też Caine'a(tylko czemu w tym filmie wygląda dla mnie jak 20 lat starsza wersja Jeana Reno?) no i Bowie (nie poznałam go-pół filmu kombinowałam, czemu zrobili Tesli takie dziwne ślepia). Główny minus-historia jednak zbyt pokręcona. Reżyser chyba nie mógł się zdecydować, czy robi dreszczowiec, dramat, czy science fiction. Ale oglądało się nieżle

7 gwiazdki

emtilt emtilt napisał(a) o The Prestige

This would have been a great film instead of a good one if it didn't have the needless scenes explaining everything at the end. They're pointless and they undermine a central metaphor of the film.

7 gwiazdki

argasek argasek napisał(a) o Prestiż

+1 za Davida Bowie jako Nikola Tesla =)

9 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o Prestiż

Hugh Jackman i Christian Bale w fascynującym pojedynku na "magię". Jest tu klimat. Są i świetne zdjęcia.

9 gwiazdki

Arnvald Arnvald napisał(a) o Prestiż

Świetna historia, w dodatku naprawdę fajnie opowiedziana. Brawa dla reżysera oraz odtwórców głównych ról! Film wciąga od samego początku i ciekawi aż do rozwiązania zagadki

8 gwiazdki

gandalf gandalf napisał(a) o Prestiż

Film z jednej strony olśniewający wizualnie; z drugiej jednak - pokazujący niezwykle mroczne oblicze człowieka. Ale przede wszystkim - hipnotyzujący od pierwszej do ostatniej sekundy. No i świetnie zagrany.

9 gwiazdki

pokaż więcej