Podejrzani (1995)

The Usual Suspects
Reżyseria: Bryan Singer
Scenariusz:

Gdy w tajemniczej eksplozji na statku zakotwiczonym w porcie Los Angeles ginie 27 osób, policja przesłuchuje jednego z dwóch ocalałych przy życiu świadków tragedii, drobnego kryminalistę Verbala Kinta (Spacey). Kint stara się przekonać wszystkich, że odpowiedzialność za eksplozję ponosi mityczny król przestępczego półświatka, Keyser Soze, którego istnienie od dawna poddawane jest w wątpliwość. Twierdzi , że dysponujący nadludzkimi niemal mocami Soze wciągnął jego samego i czterech jego wspólników w niebezpieczną rozrywkę, w której stawką był ładunek kokainy o wartości kilkudziesięciu milionów dolarów. Jego opowieść układa się w logiczną całość - może nawet zbyt logiczną...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Przesłuchanie osoby która zadziwiajco dużo wie o mafii. Zaskakujące zakończenie. Genialna gra Kevina. POLECAM!

benicio del toro <3

Z całym szacunkiem ale nie wiem czy jest sens zamieszczać takie wpisy, w przeciwieństwie do innych, znanych, serwisów o filmach tu staramy się wypowiadać się tylko wtedy gdy mamy coś sensowego do powiedzenia.

Co za scenariusz! Spacey jak zwykle zrobił swoje perfekcyjnie.

Polecam przede wszystkim ze względu na narrację, konsekwentnie budowaną w oparciu o szczególnie błyskotliwą koncepcję.

Zaskakujący klasyk. Na liście wszech czasów strony IMDB jest aż na 25 pozycji.

Brak mi zawsze słów na geniusz scenariusza w tym przypadku. Sytuacja w kinie sensacyjnym trudna do prześcignięcia. Film legenda.

Po pewnym czasie nie mogłem się powstrzymać od śmiechu. W zasadzie niemal połowa dialogów dotyczy tego jak wszyscy się jarają jaki ten Keyser Soze jest straszny, zajebisty i w ogóle. Scenariusz i sama końcówka wcale mnie nie wgniotła w ziemię, reżyseria nie zachwyca, generalnie przeciętniak. Nie rozumiem zachwytów nad tym filmem.

Dla mnie to generalnie genialny film, a scenariusz jeden z najlepszych w całej historii kina.

W pełni się zgadzam film przypomina filmy Guya Ritchiego nad, którymi wszyscy się zachwycają. Ja uważam je podobnie jak i ten za mocno przereklamowany. Wystarczy zrobić zaskakujący zwrot akcji na zakończenie i już połowa będzie w ekscytacji jaki to on był dobry.

Emads2
BlonD1E
balzac4
Guma
ania00
kocio
dobrawrozka
KKKas
LukaszMazur
duzulek