Czekając na Joe (2003)

Touching the Void
Reżyseria: Kevin Macdonald
Scenariusz:

"Czekając na Joe" to oparta na prawdziwej historii opowieść o wyprawie dwóch przyjaciół w peruwiańskie Andy. Joe i Simon wspinając się na Siula Grande wybierają najtrudniejszą, zdradliwą trasę – zachodnią ścianę szczytu. Pozornie łatwa droga jest początkiem dramatu, który stawia obu bohaterów przed pytaniami o granicę przyjaźni, odwagi i lojalności.

Górska sceneria w filmie Kevina Macdonalda jest jedynie tłem zmagań wspinaczy z własnym człowieczeństwem i strachem przed jego utratą. To opowieść o sile i odwadze człowieka w spotkaniu ze śmiercią.

Film pokazuje nie tylko ludzi, którzy dokonali rzeczy niemożliwych, ale stawia także nam pytanie - co jesteśmy w stanie zrobić by uniknąć śmierci?

Obsada:

Pełna obsada

grzywna za tłumaczenie tytułu! IMHO właśnie ów tytuł mówi o tym co naj w tym filmie - wg jednych 'delirium', wg innych transcendencja.

Film taki sobie, widać że realizowany przez telewizję, takie trochę kino klasy A-/B+.

rewelacja dla miłośników gór! pięknie, zimno i nogi bolą ;)

Niesamowity film, z niesamowitą historią. Trzyma w napięciu od początku do końca, a potem daje do myślenia. Udana realizacja - dobrze dobrana proporcja między "gadającymi głowami", a rekonstrukcją.

dobry film, świetna historia

naprawdę nieprawdopodobna historia, ale oceniając stricte jako film - średni. czułem się nie jak w kinie, ale przed telewizorem. Ciągle nachodziło mnie porównanie do programów Discovery, które niby są ciekawe ale oglądając je w całości jednak czegoś brakuje. Tak czy siak warto zobaczyć bo heroizm głównego bohatera przechodzi wszelkie pojęcie. Dla miłośników gór (do których szczęśliwie się zaliczam) pozycja obowiązkowa.

asthmar
alanos
JUMAN
patrycja76
mkvili
sallsall
Lamia
bartje
beznazwybez
nataliapx0