Troja (2004)

Troy
Reżyseria: Wolfgang Petersen
Scenariusz: ,

Adaptacja "Iliady" Homera z dodatkowymi wątkami zaczerpniętymi z "Odysei" oraz "Eneidy" Wergiliusza. Kiedy książę Parys porywa piękną Helenę, królową Sparty, Grecy zaczynają trwajace dekadę oblężenie Troi. W wojnie tej najbardziej wsławił się Achilles, Hektor i Agamemnon.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wizualnie świetny, bardzo udane sceny walki i mikro i makro. Reszta.... Jest jakaś reszta?

Nuda, dłużyzny, flaki z olejem...

Mierny film, który mógł stać się prawdziwym hitem. Nawalił przede wszystkim brak skupienia się na dwóch, trzech bohaterach i próba zrobienia wszystkiego w jednym.

Marna produkcja ze świetną obsadą.

Holywood udało się nawet nie zepsuć za bardzo Homera, za co należą się szczere gratulacje.

Dobrze się ogląda, ale zabrakło finezji i trochę wieje nudą.

O boże. Jest w tym filmie taka scena, która podsumowuje ogół- Achilles przychodzi pod bramy, aby wezwać Hektora do walki. Powinna trzymać w napięciu, budzić wzruszenie, wywoływać strach, cokolwiek, a po prostu bawi. No właśnie, mnie ten film po prostu bawił

Cudownie przereklamowany film, który ratują piękne zdjęcia. No i Homer na pewno nie podpisałby się jako autor scenariusza do tego filmu.

to lepsz fil niż 300

grecka tragedia - z naciskiem na słowo tragedia...

miernota w każdym calu, produkcje z Hallmark biją na głowę tego gniota

ogląda się to jak film klasy B a po pierwszej połowie swoją śmiesznością bawi już każda scena

Były efekty (ale w dzisiejszych czasach...) i przystojny Pitt. Więc 4. I jak pomyślę, że gatunek 'gladiatorowaty' ... Ubawiła mnie jedna scena: pojedyncze cięcie Achillesa w walce 1 na 1 , ale nie polecam

Pewnych rzeczy się klasyce nie robi. Nie pali się nią w kominku. Nie używa jako podpórki pod chwiejące krzesło. Nie rzuca w irytującego komiwojażera. Nie przerabia bez ładu, składu i pomysłu na nudny film z aktorstwem drewnianym jak koń trojański. Nie wydaje w tanich seriach omawiających lektury z podpowiedzią po każdej kwestii i okropnymi ilustracja... Wróć, ostatnie dwa zdania trzeba cofnąć.

No nie. Ja się zmęczyłam. Piękny Brad nie nie przekonał mnie, że był Achillesem.

Ja nie poległam tam pod tymi murami Troji, trochę szkoda bo film zrobiony z wielkim rozmachem i może już po twórcy mogliby nakręcić go na nowo?Czy lepiej? Może bardziej ciekawie.

Świetny film.

bezkonkurencyjny w swojej kategorii

wow świetny film!

Bardzo przyjemnie mi się to oglądało nie powiem:)

wspaniały film :)

Guma
piotrmoskal
TomaszKoczar
JUMAN
Efunia
papuga
duzulek
redo123
OlaJurczyszyn
MRZVA