your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Węgorz (1997)

Tytuł oryginalny: Unagi

Reżyseria: Shôhei Imamura

Takuro Yamashita (Koji Yakusho) przyłapuje żonę na zdradzie. Zabija ją i zgłasza się na policję. Wychodzi z więzienia po ośmiu latach. Postanawia zacząć nowe życie. Jego milczącym powiernikiem staje się węgorz, który mu towarzyszył również w zakładzie karnym. Takuro otwiera męski salon fryzjerski. Pewnego dnia ratuje młodą Keiko (Misa Shimizu), która usiłowała popełnić samobójstwo. Uczucie do niej otwiera przed nim szansę na odcięcie się od przeszłości. Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film zainspirowany prozą Akiry Yoshimury.
(programtv.onet.pl)

Obsada:

Ligea Ligea ocenił(a) Węgorz

8 gwiazdki

jakilcz jakilcz ocenił(a) Węgorz

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Węgorz (8)

Gdy oglądałem "Węgorza" dawno temu po raz pierwszy, nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, jednak drugi seans był prawdziwą ucztą. Ta historia o przełamywaniu traumy, w mistrzowskiej reżyserii Shohei Imamury, jest równocześnie prosta i wyrafinowana. Japońska wariacja na stary temat "zbrodni i kary" jest psychologicznym dramatem, operującym silnie symbolami (na czele z tytułowym węgorzem), w stopniu miejscami wręcz przesadnym; można odnieść wrażenie, że sama historia ma charakter wyraźnie [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Węgorz

8 gwiazdki

agryppa agryppa ocenił(a) Węgorz

4 gwiazdki

lydgate lydgate ocenił(a) The Eel

5 gwiazdki

FitFortDanga FitFortDanga napisał(a) o The Eel

Blah. Reminded me of a lot of American indie films... metaphors that don't mean much, brooding male lead character, free-spirited female lead, a couple of quirky oddballs, mobsters, etc.

7 gwiazdki