Kupiliśmy Zoo (2011)

We Bought a Zoo
Reżyseria: Cameron Crowe

„Kupiliśmy zoo” to zabawna, wzruszająca i magiczna historia samotnego ojca, który pragnąc zacząć od nowa, kupuje dom położony w centrum dawnego zoo. Razem z bliskimi postanawia przywrócić placówce świetność. Benjamin Mee (Matt Damon) pisze felietony do gazety i samotnie wychowuje dwójkę dzieci w Los Angeles. Pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie. Rzuca pracę i przenosi się na przedmieścia, gdzie kupił wielki dom położony na 18-akrowym terenie. W bonusie nabył stare zoo, Rosemoor Animal Park, którym zarządza Kelly Foster (Scarlett Johansson). Mimo braku doświadczenia, Benjamin postanawia otworzyć dawne zoo. (Opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

błeeeee;)

Najważniejszym atutem tej historii jest jej oparcie na faktach, Rzeczywiście taki szalony, pełen ideałów Ben Mee istnieje, choć, gdy wejdzie się na stronę DartmoorZoo, można znaleźć różnice między filmową adaptacją a jego historią. Do obejrzenia z dziećmi (raczej dziesięcioletnimi) w niedzielę - nadaje się. Ale za wiele w pamięci nie zostaje. Poprawnie nakręcony, poprawnie zagrany, ani przesadnie zabawny, ani przesadnie wzruszający. Letni.

Myślałam, że to będzie kolejny familijny film, sympatyczny, ale do zapomnienia, tymczasem nadal świetnie go pamiętam, a wspomnienie wszystkich tych zwierzaków jest bardzo przyjemne. Podnoszę mu ocenę! :)

asthmar
Guma
beznazwybez
peterpp2200
grandar
matadu
liz29
jakilcz
PedroPT
SuperMarker