your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Widziadło (1984)

Tytuł oryginalny: Widziadlo

Reżyseria: Marek Nowicki

Nad szczęśliwym i poukładanym życiem Piotra Strumieńskiego jak fatum ciąży wspomnienie jego pierwszej żony - pięknej i ekscentrycznej malarki Angeliki. Obsesja "szału uniesień", które z nią przeżywał, rujnuje jego drugi związek. Czy to demon Angeli? Czy demony tkwiące w głowie Piotra? Skonwencjonalizowaną rzeczywistość jak wulkan rozsadza potęga podświadomości - sfera zmysłów, popędów, snów i wyobrażeń. Film inspirowany wątkami "Pałuby" Karola Irzykowskiego.

Obsada:

arcticconnie arcticconnie ocenił(a) Widziadło

4 gwiazdki

omnitruncatedkraken omnitruncatedkraken ocenił(a) Widziadło

6 gwiazdki

wojtekacz wojtekacz ocenił(a) Widziadło

7 gwiazdki

tropicielkoni tropicielkoni ocenił(a) Widziadło

3 gwiazdki

SuperMarker SuperMarker napisał(a) o Widziadło (2)

Cieszę się, że obejrzałem ten film. Na lata 80-te przypadła moja młodość i już wyparłem z pamięci, dlaczego nie lubiłem polskich i "ruskich" filmów. A wówczas były tylko dwa programy w telewizji i prawie co wieczór serwowano podobne gnioty. Dziś jest przynajmniej o wiele większy wybór ;)

2 gwiazdki

SuperMarker SuperMarker ocenił(a) Widziadło

2 gwiazdki

Aika Aika dodał(a) plakat filmowy Widziadło

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Widziadło

Lubię takie klimatyczne kino, ale ten film mnie nie przekonał. Był jakiś nierówny. Świetne zdjęcia Sobocińskich w scenach „widziadeł” (dziwadeł?) sąsiadowały z przydługimi scenami, które nic nie wnosiły. Aktorzy grali tak, jakby nie mogli się zdecydować, czy to jest film na serio, czy komedia. Zanudziłem się. Nie złapałem klimatu.

4 gwiazdki