Laureaci 13. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w Moskwie

Data:

Jury w składzie: Przewodniczący, reżyser i dramaturg filmowy Jusup Razykow, krytyk filmowy Jean Prosjanow oraz reżyser i scenarzystka Natalia Nazarowa przyznało Grand Prix w Konkursie Filmów Fabularnych 13. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" filmowi "Boże ciało" w reżyserii Jana Komasy za "poszukiwanie siły ducha w świecie, który zapomniał do niej drogi".

II Nagroda powędrowała do filmu "Słodki koniec dnia" Jacka Borcucha za „radykalne przeciwstawienie się oczekiwaniom i wyzwaniom multikulturalizmu”.

III Nagrodą doceniono film "Supernova" – Bartosza Kruhlika za „emocjonalną siłę komentarza o społeczeństwie w debiucie reżyserskim”.

Specjalnym wyróżnieniem Jury uhonorowało obraz "Monument" Jagody Szelc - za „odwagę artystyczną i wyrażenie szczerego niepokoju losem Ojczyzny”.

Film "Boże ciało" Jana Komasy zdobył także tegoroczną Nagrodę Publiczności. Moskiewska edycja 13. "Wisły" dobiegła końca. Festiwal wyruszy teraz w filmową podróż po Rosji. Do listopada 2020 roku zagramy m.in. w Kazaniu, Pietrozawodsku, Łajszewie.