Ostatnie 3 dni FFR Sputnik - polecamy obowiązkowe punkty programu

Data:

12 listopada (piątek), 22:30, Kino Kinoteka pokaz filmu z sekcji WARSZAWSKA EUFORIA „Winogradow i Dubosarski: Obraz na zamówienie”
/gatunek: dokumentalny, rok produkcji: 2009, czas trwania: 72 min./

Film opowiada o duecie malarzy: Dubosarskim i Winogradowie, i w tym samym czasie kreśli portret całej epoki kulturowych i historycznych przemian w Rosji. Będziemy śledzić karierę artystów, która rozpoczynała się od rysowania
w dzieciństwie, a osiągnęła swoje apogeum indywidualna wystawą w Galerii Trietiakowskiej w Moskwie. Zobaczymy także wiele wywiadów ze współczesnymi twórcami, kolekcjonerami, zwyczajnymi obserwatorami. Do tego zdjęcie z procesu tworzenie 40 metrowego Płótna dla Galerii Trietiakowskiej.

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=VmqsINiKtQ4

13 listopada (sobota), godz. 17:45 pokaz filmu „Pies Pawłowa”, po filmie DEBATA KOBIECE SPOJRZENIE

Debata poświecona będzie kobiecemu spojrzeniu na kino, ich sposobu rejestrowania świata, estetyce, emocjom. Wśród znakomitych gości, m.in.: utalentowana rosyjska reżyserka Wiera Storożewa. Znana i ceniona dziennikarka Alona Sołoncewa, selekcjoner festiwalu „Kinotawr” w Soczi. Polskie kino będzie reprezentować Kasia Adamik, która ma na swoim koncie świetny, obsypany nagrodami film: „Boisko Bezdomnych”. Debatę poprowadzi Szef Działu Kultury radia PIN Magda Juszczyk.

Reżyserki zapytamy jakie są na planie filmowym: stanowcze, pewne siebie, czy raczej niezdecydowane i nieśmiałe. Jak radzą sobie z aspektami technicznymi? Jak zdobywają pozycje i posłuch wśród ekipy? Kiedy ujawnia się ich kobieca wrażliwość? Po co robią filmy, czy jest to wewnętrzna potrzeba czy kaprys ego?

Wiera Storożewa – reżyserka „Podróży ze zwierzętami domowymi” – filmu dobrze znanego i ciepło przyjętego przez polskich widzów. Reprezentuje nurt kina poetyckiego, z powolną narracją, oraz dbałością o estetykę obrazu.

Alona Sołncewa – dziennikarka rosyjska, naczelna działu kultury „Wreima nowostiej”, jej specjalnością jest teatr i film, należy do Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, jest członkiem komisji selekcyjnej Festiwalu „Kinotawr”.

Kasia Adamik - reżyserka m.in.: „Boiska Bezdomnych” i ”Janosika”. Córka Agnieszki Holland.

/warunkiem uczestnictwa w debacie jest zakup biletu na film „Pies Pawłowa”/

14 listopada (niedziela), godz. 17:00, Kino Kinoteka UROCZYSTE ZAMKNIĘCIE FESTIWALU

Podczasd gali zamknięcia zostaną przyznane nagrody:

Konkurs Główny
Jury w składzie: Andrzej Żuławski, Anita Piotrowska, Tadeusz Sobolewski przyznają
I miejsce (6 000 Euro), II miejsce (3 000 Euro), III miejsce (2 000 Euro) najlepszym filmom festiwalu.

Konkurs Kanału Wojna i Pokój
Nagroda (3 000 Euro) Kanału Wojna i Pokój dla twórcy wybranego przez kolegium redakcyjne Kanału Wojna i Pokój filmu konkursowego.

Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Nagroda dla najlepszego filmu wybranego spośród filmów konkursowych przez Publiczność. Nagroda gwarantuje wsparcie SKSiL dla dystrybucji filmu w Polsce.

Nagroda Publicznośći
Najlepszy film festiwlau wybrany w dniach 4-13 listopada przez publicznosć festiwalową. Spośród osób głosujacych zostaną rozlosowane 2 karnety na 5. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik.

Galę zamknięcia zainauguruje film – zdobywaca Nagrody Głównej Publicznosći.
Cena biletu 25zł.