your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Filmastery 2018 - głosowanie

Szanowni,

Nadszedł Ten Moment, w którym pora zagarnąć swoje kinowe (i telewizyjne) doświadczenia i wziąć udział w głosowaniu na Filmastery - najbardziej prestiżowe nagrody filmowe Internetu.

Głosujemy na polskie premiery kinowe 2017 ewentualnie filmy, które nie miały premiery kinowej w Polsce, tylko zostały od razu wydane na DVD/BluRay lub miały premierę od razu w serwisie VOD (np. "Okja"). W kategoriach aktorskich i technicznych można głosować na seriale i miniseriale, koniecznie aktualny sezon.

Gotową ankietę przygotowaną poniżej wystarczy przekleić do komentarza i wyedytować. Kolejność przyznawanych miejsc jest ważna i decyduje o punktacji (kolejno 5/3/1 punkt)!

Głosowanie trwa do północy 16 lutego. Do tego czasu można swobodnie edytować ankiety z zastrzeżeniem, by nie modyfikować ich układu - to bardzo ułatwi liczenie wyników.

Zapraszamy do zabawy!

Najlepszy film
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Efekty specjalne
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Film rozrywkowy
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Film polski
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Naprawdę mało chodziłam do kina, piszę głównie dla przykładu. Na pewno będę modyfikować.

Najlepszy film
- 1 miejsce:
- 2 miejsce: The Florida Project
- 3 miejsce: Nazywam się Cukinia

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Taika Waititi, Thor Ragnarok

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: James McAvoy, Split
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Elisabeth Moss, Opowieść podręcznej
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Patrick Stewart, Logan

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Dafne Keen, Logan

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Efekty specjalne
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce:
- 2 miejsce: Baby Driver
- 3 miejsce: Król Artur: Legenda miecza

Zdjęcia
- 1 miejsce: Blade Runner 2049
- 2 miejsce: Ostatni Jedi
- 3 miejsce: Kong, Wyspa Czaszki

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Logan
- 2 miejsce: Ostatni Jedi
- 3 miejsce: Split

Film polski
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Assassin's Creed
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

.

na razie Najlepszy film
- 1 miejsce: Zabicie św. jelenia
- 2 miejsce: Lagodna
- 3 miejsce: Manchester by the Sea
Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Jorgos Lanthimos
- 2 miejsce: Cristian Puiu
- 3 miejsce: Andrea Arnold
Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Casey Afleck
- 2 miejsce: Shia LeBoeuf
- 3 miejsce: Colin Farell
Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Vasilina Makowtzeva
- 2 miejsce: Sasha Lane
- 3 miejsce: Valeria Bruni Tedeschi Zwariowac ze szczęścia
Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Rary Keoghan
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Andrea Arnold
- 2 miejsce: Sergiej Loznitza
- 3 miejsce: Efthymis Filippou
Efekty specjalne
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Muzyka
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Zdjęcia
- 1 miejsce: Thimios Bakatakis
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Film rozrywkowy
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Film polski
- 1 miejsce: Botoks
- 2 miejsce: Najlepszy
- 3 miejsce: Cicha noc
Dokument
- 1 miejsce: Przetrwac. Metoda Houllebecqa
- 2 miejsce: Ostatni z Aleppo
- 3 miejsce: Kedi.Sekretne życie kotów
Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Najgorszy film
- 1 miejsce: Volta
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

.

O, nawet jednego punktu nie dałeś "genialnemu" Toniemu Erdmanowi? Pewnie już trochę zapomniałeś o tym filmie... nie dziwię się ;)

.

Do modyfikacji.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Aquarius
- 2 miejsce: Cmentarz wspaniałości
- 3 miejsce: Nazywam się Cukinia

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Kleber Mendonça Filho, Aquarius
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Christopher Nolan, Dunkierka

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Jean-Pierre Léaud, Śmierć Ludwika XIV
- 2 miejsce: Oscar Martínez, Honorowy obywatel
- 3 miejsce: Peter Simonischek, Toni Erdmann

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Sonia Braga, Aquarius
- 2 miejsce: Isabelle Huppert, Elle
- 3 miejsce: Valeria Bruni Tedeschi, Zwariować ze szczęścia

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Willem Dafoe, The Florida Project
- 2 miejsce: Tom Hardy, Dunkierka
- 3 miejsce:

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Laura Dern, Gwiezdne wojny
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Nazywam się Cukinia
- 2 miejsce: Toni Erdmann
- 3 miejsce: Aquarius

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Ghost in the shell
- 2 miejsce: Gwiezdne wojny
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce: American Honey
- 2 miejsce: Baby Driver
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce: Cmentarz wspaniałości
- 2 miejsce: Milczenie
- 3 miejsce: Świt

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Zwariować ze szczęścia
- 2 miejsce: Gra cieni
- 3 miejsce: Thor Ragnarok

Film polski
- 1 miejsce: Świt
- 2 miejsce: Człowiek z magicznym pudełkiem
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce: Mr. Gaga
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Na mlecznej drodze
- 2 miejsce: Volta
- 3 miejsce: Szatan kazał tańczyć

.

@inheracil Good Time nie miał kinowej dystrybucji w Polsce, a na polski Netflix trafił chyba już w 2018. :-/

.

Byłem przekonany, że był już pod koniec grudnia, ale jak nie, to zmienię.
EDYCJA Masz rację, 11 stycznia. :(

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Toni Erdmann
- 2 miejsce: Zabicie świętego jelenia
- 3 miejsce: Sieranevada

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Yorgos Lanthimos
- 2 miejsce: Maren Ade
- 3 miejsce: Cristi Puiu

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Peter Simonischek, Toni Erdmann
- 2 miejsce: Shia LaBeouf, American Honey
- 3 miejsce: Jeffrey Tambor, Transparent

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Sandra Huller, Toni Erdmann
- 2 miejsce: Elisabeth Moss, Opowieść podręcznej
- 3 miejsce: Justyna Wasilewska, Serce miłości

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Barry Keoghan, Zabicie świętego jelenia
- 2 miejsce: Alexander Skarsgard, Wielkie kłamstewka
- 3 miejsce: Vincent Cassel, To tylko koniec świata

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Laura Dern, Wielkie kłamstewka
- 2 miejsce: Nicole Kidman, Zabicie świętego jelenia
- 3 miejsce: Nathalie Baye, To tylko koniec świata

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Toni Erdmann
- 2 miejsce: Zabicie świętego jelenia
- 3 miejsce: Elle

Efekty specjalne
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce: To tylko koniec świata
- 2 miejsce: Piękny kraj
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce: American Honey
- 2 miejsce: The Florida Project
- 3 miejsce: Blade Runner 2049

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Mięso
- 2 miejsce: Uciekaj
- 3 miejsce: Blade Runner 2049

Film polski
- 1 miejsce: Serce miłości
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce: Szwedzka teoria miłości
- 2 miejsce: Mr. Gaga
- 3 miejsce: Safari

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Milczenie
- 2 miejsce: Mężczyzna imieniem Ove
- 3 miejsce: Mother!

.

Widziałem tylko te filmy z listy, do tego większość to dobre filmy, więc mój wybór będzie z oczywistych powodów ograniczony:

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Manchester by the Sea
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Toni Erdmann
Cmentarz wspaniałości
Moonlight
Pokot
Mr. Gaga
Stylistka / Personal Shopper
American Honey
Klient
Uczeń
Martwe wody
Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia
Podwójny kochanek
Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata
Konstytucja
Blade Runner 2049

No to jedziemy!

Najlepszy film
- 1 miejsce: Toni Erdmann
- 2 miejsce: Konstytucja
- 3 miejsce: Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Apichatpong Weerasethakul (Cmentarz wspaniałości)
- 2 miejsce: Agnieszka Holland (Pokot)
- 3 miejsce: Andrea Arnold (American Honey)

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Shahab Hosseini, Klient
- 2 miejsce: Shia LaBeouf, American Honey
- 3 miejsce: Peter Simonischek, Toni Erdmann

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Sandra Huller, Toni Erdmann
- 2 miejsce: Kristen Stewart, Personal Shopper
- 3 miejsce: Sasha Lane, American Honey

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Wiktor Zborowski, Pokot
- 2 miejsce: Dejan Acimovic, Konstytucja
- 3 miejsce: Mahershala Ali, Moonlight

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Oona Airola, Oli Maki
- 2 miejsce: Michelle Williams, Manchester by the Sea
- 3 miejsce: Ksenija Marinkovic, Konstytucja

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Konstytucja
- 2 miejsce: Toni Erdmann
- 3 miejsce: Klient

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Blade Runner 2049
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce: Cmentarz wspaniałości
- 2 miejsce: American Honey
- 3 miejsce: Blade Runner 2049

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
- 2 miejsce: Stylistka / Personal Shopper
- 3 miejsce: Blade Runner 2049

Film polski
- 1 miejsce: Pokot
- 2 miejsce: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce: Mr. Gaga
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Martwe wody
- 2 miejsce: Moonlight
- 3 miejsce: Blade Runner 2049

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Toni Erdmann
- 2 miejsce: Manchester By The Sea
- 3 miejsce: Cmentarz Wspaniałości

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Kenneth Lonergan (Manchester By The Sea)
- 2 miejsce: Paul Verhoeven (Elle)
- 3 miejsce: Aki Kaurismäki (Po tamtej stronie)

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Claes Bang (The Square)
- 2 miejsce: Casey Affleck (Manchester By The Sea)
- 3 miejsce: Kyle MacLachlan (Twin Peaks)

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Sonia Braga (Aquarius)
- 2 miejsce: Daniela Vega (Fantastyczna Kobieta)
- 3 miejsce: Isabelle Huppert (Elle)

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Willem Dafoe (The Florida Project)
- 2 miejsce: Casey Affleck (The Ghost Story)
- 3 miejsce: Tom Hardy (Dunkirk)

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Laura Dern (Małe Kłamstewka)
- 2 miejsce: Vanessa Kirby (The Crown)
- 3 miejsce: Riley Keough (American Honey)

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Fantastyczna Kobieta
- 2 miejsce: Manchester By The Sea
- 3 miejsce: Moonlight

Efekty specjalne
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce: La La Land
- 2 miejsce: Baby Driver
- 3 miejsce: Blade Runner 2049

Zdjęcia
- 1 miejsce: Blade Runner 2049
- 2 miejsce: La La Land
- 3 miejsce: Dunkierka

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: La La Land
- 2 miejsce: Baby Driver
- 3 miejsce: Rock n Roll

Film polski
- 1 miejsce: Cicha Noc
- 2 miejsce: Człowiek z magicznym pudełkiem
- 3 miejsce: Powidoki

Dokument
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce: Ma Vie de Courgette > Nazywam się Cukinia
- 3 miejsce: Wonder Wheel > Na karuzeli życia

Najgorszy film
- 1 miejsce: Mother!
- 2 miejsce: Assassin’s Creed
- 3 miejsce: American Assassin

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Blade runner 2049
- 2 miejsce: Manchester by the sea
- 3 miejsce: Dunkierka

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Nolan: Dunkierka
- 2 miejsce: Villeneuve: BR 2049
- 3 miejsce: Kenneth Lonergan: Manchester

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Affleck: Manchester
- 2 miejsce: Bardem: Mother
- 3 miejsce: Jackman: Logan

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Boczarska: Sztuka kochania
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Manchester by the sea
- 2 miejsce: Mother
- 3 miejsce: Blade runner

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Blade runner
- 2 miejsce: Wojna o planetę małp
- 3 miejsce: Ostatni Jedi

Muzyka
- 1 miejsce: Zimmer: Dunkierka
- 2 miejsce: Zimmer: Blade runner
- 3 miejsce: Mansell: Ghost in the shell

Zdjęcia
- 1 miejsce: Blade runner
- 2 miejsce: Dunkierka
- 3 miejsce: Mother

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: To
- 2 miejsce: Ostatni Jedi
- 3 miejsce: Uciekaj!

Film polski
- 1 miejsce: Cicha noc
- 2 miejsce: Sztuka kochania
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Obcy: Przymierze
- 2 miejsce: Valerian i miasto tysiąca planet
- 3 miejsce: Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Pokot
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Nazywam się Cukinia

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Agnieszka Holland (Pokot)
- 2 miejsce: Maria Sadowska (Sztuka kochania)
- 3 miejsce: William Oldroyd (Lady M)

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Tom Hardy (Tabu, Sezon 1)
- 2 miejsce: Kyle MacLachlan (Twin Peaks)
- 3 miejsce: Matt Smith (The Crown, Sezon 2)

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Claire Foy (The Crown, Sezon 2)
- 2 miejsce: Magdalena Boczarska (Sztuka kochania)
- 3 miejsce: Elisabeth Moss (Opowieść podręcznej, Sezon 1)

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Wiktor Zborowski (Pokot)

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Samira Wiley (Opowieść podręcznej, Sezon 1)

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Blade Runner 2049
- 2 miejsce: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
- 3 miejsce: Atomic Blonde

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Valerian i miasto tysiąca planet
- 2 miejsce: Ghost in the Shell
- 3 miejsce: Blade Runner

Muzyka
- 1 miejsce: Blade Runner
- 2 miejsce: Atomic Blonde
- 3 miejsce: Stranger Things (Sezon 2)

Zdjęcia
- 1 miejsce: Tabu (Sezon 1)
- 2 miejsce: Blade Runner 2049
- 3 miejsce: Atomic Blonde

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Atomic Blonde
- 2 miejsce: Valerian i miasto tysiąca planet
- 3 miejsce: Obcy: Przymierze

Film polski
- 1 miejsce: Pokot
- 2 miejsce: Sztuka kochania
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce: Mr. Gaga
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce: Zło we mnie / February
- 2 miejsce: Był sobie pies / A Dog's Purpose
- 3 miejsce: Zwyczajna dziewczyna / Their Finest

Najgorszy film
- 1 miejsce: Mumia
- 2 miejsce: Geostorm
- 3 miejsce: Kong: Wyspa czaszki

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Uciekaj!
- 2 miejsce: Elle
- 3 miejsce: Blade Runner 2049

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Paul Verhoeven (Elle)
- 2 miejsce: Jordan Peele (Uciekaj!)
- 3 miejsce: Damien Chazelle ("La La Land")

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: James McAvoy ("Split")
- 2 miejsce: Peter Simonischek ("Toni Erdmann")
- 3 miejsce: Kang-ho Song ("Gra cieni")

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Sally Hawkins ("Maudie")
- 2 miejsce: Isabelle Huppert ("Elle")
- 3 miejsce: Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia")

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Michael Fassbender ("Obcy: Przymierzył")
- 2 miejsce: Willem Dafoe ("The Florida Project")
- 3 miejsce: Valerio Mastandrea ("Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie")

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Michelle Williams ("Manchester by the Sea")
- 2 miejsce: Agnieszka Podsiadlik ("Królewicz Olch")
- 3 miejsce: Kirsten Dunst ("Na pokuszenie")

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Elle
- 2 miejsce: Uciekaj!
- 3 miejsce: Blade Runner 2049

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Blade Runner 2049
- 2 miejsce: Ghost in the Shell
- 3 miejsce: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Muzyka
- 1 miejsce: Daniel Pemberton ("Król Artur: Legenda miecza")
- 2 miejsce: Justin Hurwitz ("La La Land")
- 3 miejsce: Jed Kurzel ("Assassin's Creed")

Zdjęcia
- 1 miejsce: Roger Deakins ("Blade Runner 2049")
- 2 miejsce: Benjamín Echazarreta ("Fantastyczna kobieta")
- 3 miejsce: Linus Sandgren ("La La Land")

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Uciekaj!
- 2 miejsce: Blade Runner 2049
- 3 miejsce: La La Land

Film polski
- 1 miejsce: Cicha noc
- 2 miejsce: Pokot
- 3 miejsce: Powidoki

Dokument
- 1 miejsce: Mr. Gaga
- 2 miejsce: Bracia Lumière
- 3 miejsce: Kedi - sekretne życie kotów

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Ostra noc
- 2 miejsce: LEGO Batman: Film
- 3 miejsce: Mój anioł

.

"Obcy: Przymierzył" ;)

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Cmentarz wspaniałości
- 2 miejsce: Aquarius
- 3 miejsce: Śmierć Ludwika XIV

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Apichatpong Weerasethakul (Cmentarz wspaniałości)
- 2 miejsce: Cristi Puiu (Sieranevada)
- 3 miejsce: Denis Villeneuwe (Blade Runner 2049)

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Casey Affleck (Manchester by the Sea)
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Jennifer Lawrence (mother!)
- 2 miejsce: Isabelle Huppert (Elle)
- 3 miejsce: Sonia Braga (Aquarius)

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Barry Keoghan (Zabicie św. Jelenia)
- 2 miejsce: Ed Harris (mother!)
- 3 miejsce: Vincent Cassel (To tylko koniec świata)

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Michel Pfeifer (mother!)
- 2 miejsce: Julianne Moore (Kingsmen)
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: A Ghost Story (David Lowery)
- 2 miejsce: Elle (David Birke)
- 3 miejsce:

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Wojna o planetę małp
- 2 miejsce: Król Artur
- 3 miejsce: Kong

Muzyka
- 1 miejsce: Baby Driver
- 2 miejsce: Blade Runner 2049
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce: Śmierć Ludwika XIV
- 2 miejsce: Blade Runner 2049
- 3 miejsce: Aquarius

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Król Artur
- 2 miejsce: Blade Runner 2049
- 3 miejsce: Logan

Film polski
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Sztuka kochania

Dokument
- 1 miejsce: Ostatni w Aleppo
- 2 miejsce: Safari
- 3 miejsce: Mr Gaga

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Wonder Woman
- 2 miejsce: xXx Reaktywacja
- 3 miejsce: Volta

.

Obiektywnie to najgorszym filmem 2017 był chyba "xXx Reaktywacja", bo pamiętam, że przecierałem oczy ze zdumienia, że zostało to w ogóle zakwalifikowane jako film. Jednak muszę wyróżnić Gal Gadot, to był zdecydowanie rok tej nowej malinowej królowej.

.

Może jeszcze uzupełnię, jeśli na coś wpadnę ;-)

Najlepszy film
- 1 miejsce: American Honey
- 2 miejsce: Toni Erdmann
- 3 miejsce: W pionie

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Andrea Arnold, American Honey
- 2 miejsce: Denis Villeneuve, Blade Runner 2049
- 3 miejsce: Alain Guiraudie, W pionie

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Shia LaBeouf, American Honey
- 2 miejsce: Peter Simonischek, Toni Erdmann
- 3 miejsce: Casey Affleck, Manchester By The Sea

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Isabelle Huppert, Elle
- 2 miejsce: Sonia Braga, Aquarius
- 3 miejsce: Valeria Bruni Tedeschi, Zwariować ze szczęścia

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Michelle Williams, Manchester By The Sea
- 2 miejsce: Juliette Binoche, Martwe wody
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: American Honey
- 2 miejsce: Elle
- 3 miejsce: Mięso

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Ostatni Jedi
- 2 miejsce: Ghost in the shell
- 3 miejsce: Valerian i miasto tysiąca planet

Muzyka
- 1 miejsce: Baby driver
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce: American Honey
- 2 miejsce: Dunkierka
- 3 miejsce:

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Blade Runner 2049
- 2 miejsce: Logan
- 3 miejsce: Thor: Ragnarok

Film polski
- 1 miejsce:
- 2 miejsce: Pokot
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce: Przetrwać. Metoda Houllebecqa
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Obcy. Przymierze
- 2 miejsce: La la land
- 3 miejsce: mother!

.

Ostatnie poprawki proszę, dzyń dzyń! Dziś koniec głosowania.

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook