your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Zespół Filmastera

Filmaster to społeczność miłośników kina. Serwis umożliwia prowadzenie filmowego bloga, ocenianie filmów i dyskutowanie o kinie. Powstał w 2009 roku, rok później pozyskał dofinansownanie z PARP, a następnie również niemieckiego inwestora, firmę HackFwd. Od 2015 roku jest prowadzony pro publico bono przez ekipę dowodzoną przez Andrzeja Grzybowskiego.

Historyczna ekipa Filmastera

Borys Musielak aka michuk to fan kina Jarmuscha, Bunuela, Coppoli, Lumeta i ogólnie wszystkiego co nieostentacyjne i z klimatem. Ulubiony aktor: Johnny Depp, a tuż za nim nieśmiertelny duet Maklakiewicz + Himilsbach. Na swoim blogu na Filmasterze opisuje głównie nowości, często obejrzane na festiwalach. Borys jest też członkiem zarządu Filmaster Sp. z o.o i programistą serwisu. Poza Filmasterem zarządza co-workingowym centrum startupów Reaktor. W wolnych chwilach tweetuje...

Paweł Czerski. Bóg CSS-ów. Na Filmasterze zajmuje się usability i frontendem. Znany również jako organizator konferencji Front Trends i Falsy Values.

Jakub Tlałka. Mieszka i studiuje w Warszawie. Na Filmasterze zajmuje się algorytmami: do rekomendowania filmów, do wyliczania podobieństw i wszystkim innym co wymaga wysokiej matematyki.

Lech Twaróg, znany jako jackmort. Mieszka w Limanowej pod Nowym Sączem i wspiera ciałem i duchem miejscowy klub piłkarski Płomień. W przerwach koduje.

Mariusz Kryński aka mrk. Mieszka w Siedlcach i zajmuje się programowaniem serwisu, w szczególności tej jego części która odpowiada za styk backendu z aplikacjami zewnętrznymi czyli tzw. API. Ulubiony film? Sin City: Miasto grzechu.

Redaktorzy i współpracownicy

Agata Malinowska, kryptonim Esme. Warszawianka. Jako przedstawiciel Filmastera nawiedza festiwale i inne wydarzenia związane z filmem, by recenzować, relacjonować i wzniecać dyskusje. Na bieżąco opisuje co bardziej interesujące premiery, nie gardząc jednak starszą kinematografią. Chętnie przypomina o dziełach mistrzów kina, jak również o filmowych kuriozach i perełkach, na które trafia chodząc własnymi ścieżkami. Filmasterowy blog Agaty zajął 12 miejsce w konkursie na Blog Roku 2009.

Anna Mazurek aka mazureQ z Chrzanowa. Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i powołania. Od prawie 12 lat w branży. Filmoznawca bez tytułu. W przyrodzie i na Filmasterze występuje jako drapieżnik.

Daga Gorczyńska aka verdiana, z Warszawy. Była tłumaczka, obecna redaktorka (tak, tak, zawód: czytelnik). Z wykształcenia i zamiłowania - psycholog społeczna. W Filmasterze zajmuje się niestrudzonym bieganiem na festiwale i pokazy prasowe, żeby potem pisać recenzje (albo i nie). Wiecznie nieaktualna lista ulubionych filmów i książek.

Ida Szczepocka aka lamijka, z Warszawy. Chadza własnymi ścieżkami filmowymi. Szuka wszędzie podtekstów filozoficznych, antropologicznych i socjologicznych (i w większości przypadków znajduje je!). Najbardziej lubi to, co trudne, obce, odległe i mało zrozumiałe (dlatego kino azjatyckie). Ulubieni reżyserzy: Wong Kar-Wai, Ingmar Bergman, Woody Allen. Ulubiony scenarzysta: Charlie Kaufman. Na jej półce z filmami obok boxów Bergmana stoi kolekcja Koszmarów z Ulicy Wiązów. Nie pogardzi komedią romantyczną z Jennifer Aniston ani filmem wojennym.

Daniel Koć aka kocio, z Warszawy. Były mól książkowy, ostatnimi laty zwiedziony przez komputery, a zwłaszcza Linuksa oraz w ogóle Wolne i Otwarte Oprogramowanie (WiOO). Filmomaniak też już raczej na pół gwizdka, ale gdy coś ogląda, to chętnie dzieli się wrażeniami. W Filmasterze niemal od początku.

Krzysztof Witalewski aka kw86 - specjalny korespondent z Poznania. Otwarty na wszelkie formy filmowej ekspresji, które znajduje na festiwalach, przeglądach, projekcjach w klubach i kinach studyjnych, na youtube i na dvd. Szczególnie upodobał sobie twórczość Davida Lyncha i Larsa von Triera, festiwal "Nowe Horyzonty" oraz "Odyseję kosmiczną 2001". Z wykształcenia i z zawodu programista. Oprócz tego uwielbia zwierzęta, przyrodę i sporty zimowe.

Kasia Wolanin aka ayya, Wrocławianka mieszkająca w Warszawie. Studiowała politologię i historię sztuki. Ogląda filmy i seriale, słucha muzyki, chodzi do teatru, czyta książki. Miłośniczka festiwali (głównie filmowych, ale czasem też muzycznych) oraz wszelkich mniejszych i większych imprez kulturalnych. Z zamiłowania dziennikarka. Jeśli chodzi o tematy filmowe, często wraca do starego, amerykańskiego kina, dużo ogląda też nowszych i niezależnych produkcji z USA, uwielbia mistrzów francuskiej Nowej Fali i nurt kina noir. Poza tym fanka Elfriede Jelinek, polskich malarzy epoki modernizmu, FC Liverpoolu, Marca Jacobsa i lodów.

Małgorzata Kruczek aka czara. Zawodowo związana ze słowami. Prywatnie notoryczna grafomanka i kompulsywna konsumentka sztuki, z siódmą na czele. Z biżuterii preferuje srebrny ekran. Dla Filmastera nadaje specjalnie z Paryża.

Doktor Pueblo aka doktor_cabron, z Wrocławia. W związku z wypowiedzeniem otwartej wojny Stevenowi Spielbergowi musi ukrywać swoją tożsamość. Na Filmasterze zajmuje się głównie szukaniem okazji do rozróby, krytykanctwem i czepialstwem. Lubi kino ekstremalne, zarówno bardzo dobre jak i bardzo złe. Nie znosi kina średniego. Znany pisarz, felietonista i podróżnik. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Krzysztof Osica aka Inheracil, kinowo z Warszawy, nie poda gdzie mieszka, ponieważ boi się napaści fanów "Dystryktu 9". Uwielbia filmy włoskich mistrzów, zwłaszcza Felliniego i Viscontiego, oraz dzieła Almódovara, Kusturicy, czy Billy'ego Wildera. Lubi musicale, do czego otwarcie się przyznaje. Dopiero odkrywa kino, więc powyższe informacje mogą ulec modyfikacjom.

Przemysław Garczyński aka Faustyn z Poznania. Student politologii, miłośnik filmów i książek, fan socialmediów. Koordynator projektu #104filmy. Marzy mu się pokaźny zbiór filmów w domowej filmotece.

Chcesz dołączyć do Redakcji?

Jeśli jesteś dziennikarzem filmowym lub blogerem piszącym o kinie i chciałabyś / chciałbyś dołączyć do Redakcji lub współpracowników Filmastera (uwaga: działamy w ramach wolontariatu, nie ma co liczyć na czeki z wieloma zerami, co najwyżej na akredytację i wstęp na pokazy prasowe filmów), napisz do nas na adres redakcja@filmaster.pl. Poczytamy, pomyślimy, na pewno odpiszemy...