Mad Men (2007-2013)

Akcja serialu rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 60. XX w. w fikcyjnej agencji reklamowej Sterling Cooper i skupia się na Donie Draperze (Jon Hamm), dyrektorze kreatywnym agencji, oraz ludziach otaczających go w życiu zawodowym i prywatnym. Serial przedstawia zmiany obyczajowe zachodzące w Ameryce tamtych lat.

Obsada:

Pełna obsada

1 sezon - 7, 2 sezon - 6, 3 sezon - najwyżej 5, dalej mi się nie chce

Nie wiem jak oni to robią, że choć kompletnie nic się tu nie dzieje, a jednak nie można się oderwać:)

'Mad Men' nie spełnił moich oczekiwań. Sam pomysł był dobry – Nowy Jork, lata 60., czas przełomowych w historii Stanów zmian. Główny bohater również zapowiadał się ciekawie – tajemnicza enigma, z nieodłącznym papierosem i drinkiem w dłoni. Przedstawienie realiów tych czasów jak na moje oko jest dość wiarygodne. Szwankuje scenariusz i gra aktorska. Pojedyncze epizody nie stanowią części zwartej fabuły, aż proszą się o rozwinięcie. Pojawiły się też nieścisłości między poszczególnymi sezonami. Grę aktorską oceniam na co najwyżej przeciętną, zwłaszcza Jona Hamma. Największą sympatię wzbudziła we mnie odtwórczyni roli Peggy. Musi być jednak coś w tym serialu skoro obejrzałam całe pięć sezonów. Nie mogę odmówić światu reklamy czaru. Reklamy realizowane przez zespół Dona był naprawdę interesujące. 'Mad Men' sprawił też, że zaczęłam zwracać uwagę na wszechobecne reklamy i porównywać je z pomysłami Dona i reszty, co wywołało żal za czasami kiedy reklama była sztuką.

Dla mnie jest to serial o tym, co Erich Fromm nazywał orientacją merkantylną: o ludziach wyemancypowanych, pozbawionych hamulców właściwych dla przednowoczesnych systemów etycznych (świeckich i religijnych), ludziach grzeszących nieumiarkowaniem, dla których byle zachcianka staje się pragnieniem, a później potrzebą. A z drugiej strony widać, że starają się dążyć do dobra, choć nie zawsze im to wychodzi.

moch
Efunia
Ender
frnandu
adamp
nikanika
mateuszpolkowski52
makielny
mrci
Gamec