Rok 1612 (2007)

1612: Khroniki smutnogo vremeni
Reżyseria: Vladimir Khotinenko
Scenariusz:

Niestety, ten film nie ma jeszcze porządnego opisu.
Spróbuj na IMDb.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Trochę za mocno bajkowa to wizja, aby przejmować się zgodnością historyczną. Z fabuły widać jednak wyraźnie, że wystarczająco zaleźliśmy im za skórę, żeby nawet po kilkuset latach opowiadali o tym z respektem.

Pięć superprodukcji w jednej, no i Polska w roli brutalnego agresora. Odnalazłem się w tym filmie!

straszny gniot.

Typowy propagandowy rosyjski szmelc... Nie warte złamanego grosza, szkoda czasu na takie "filmy"

Minusy: Film to oczywista propaganda która ma na celu ukazanie, że Polacy to byli słudzy szatana, co nic, tylko biednych Rosjan chcieli nękać. Ale sam Bóg namaścił Rosjan, żeby się z Lachami rozprawili. Mówiąc krótko - fabuła naiwna, zmanipulowana politycznie do teraźniejszych celów, historyczna fikcja.

Plusy: Świetne, zapierające dech w piersiach sceny walki, Huzarzy pokazani w sposób od którego na skórze pojawia się gęsia skórka. I dla tych plusów film warto zobaczyć.

Ten "Rok 1612" to nawet dobry film przygodowy, tylko trzeba przełknąć to, że biją naszych …i nie traktować tego jako film historyczny. Bo historyczne są tylko te momenty czytane przez lektora z napisami na czarnym tle.
Jednorożec hasający po ruskiej ziemi, hiszpański nauczyciel fechtunku z zaświatów i główny, "wszystko umiący" bohater mogą się nie spodobać tym którzy oczekiwali historycznego widowiska.
Jest to dobre kino przygodowe - taki jak "Karmazynowy Pirat" tylko mniej śmieszny…

karaluh
tropicielkoni
kazimierzkawulok
Ambrotos
gadd
kojot
siaczex
miki
lapsus
pawelzielinski2