21 gramów (2003)

21 Grams
Scenariusz:

Paul (Sean Penn) jest matematykiem, ma poważną wadę serca i czeka na przeszczep. Cristina (Naomi Watts) to szczęśliwa żona i matka dwóch córeczek, której udało się zerwać z narkotykami. Były kryminalista Jack (Benicio Del Toro) odnalazł na nowo sens życia dzięki religii i pracy w ośrodku misyjnym. Losy trójki bohaterów krzyżują się ze sobą, gdy dochodzi do pewnego tragicznego wypadku.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wiecie ,ze czlowiekowi jak umiera zwieracze puszczaja? Tutaj macie te magiczne 21 gram :))))))) tyle ile wazy garsc pienciocentowek albo batonik czy koliber :)

Mam z tobą zbieżność 66.6%. Ja pierdziele!

To nie jest zły film. Ale zawsze przy Inarritu mam ten sam problem. Czy pod zawiłą konstrukcją kryje się jakaś "mądrość", czy też jest to jedynie ciekawie opowiedziana historia, której cała głębia sprowadza się w gruncie rzeczy do dość banalnych prawd? Chyba jednak to drugie. Świetne rzemiosło, ale duszy w tym nie znalazłem.

Słyszałam sporo zachwytów nad tym, a tu się chyba sugeruje, że banał. Niedobrze.

To znakomity film i ma duszę.

Tu się powiedzmy sugeruje, że zdania są podzielone ;)

Ale, tak, nie ukrywam, ja mam w ogóle wrażenie, że Inarritu tylko sugeruje rozbuchaną oprawą głębsze treści, ale jak się zastanawiam co konkretnie jest tą treścią, to wychodzą mi jakieś komunały w rodzaju, że "nigdy nic nie wiadomo" i "życie daje drugą szansę". Takie proste wnioski mają siłę rażenia w prostych filmach i nie trzeba do tego niezwykle zawiłej i nieprawdopodobnej historii, która nikomu z nas się nigdy nie wydarzy. Zresztą to mój główny zarzut do Inarritu (również w filmie Babel), że opiera swoje filmy na bardzo "wydumanych" historiach. Przypomina mi to takie "zabawy intelektualne" w rodzaju: co byś zrobił gdybyś musiał zdecydować, czy umrze Twoja córka, czy 10 obcych ludzi. ... No cóż, nie wiem co bym zrobił, ale na szczęście wiem, że raczej nigdy mi się to nie przydarzy.

Świetny film, pamiętam, że nawet kiedyś polecała Grażyna Torbicka :) :) :)

pkudron
duzulek
Danielito
avrewska
Iceman
KataCzy
dvdmaniak
Kentaaco
murrayostril
KarolinaMulm