2 młode wina (2009)

2Bobule
Reżyseria: Vlad Lanne
Scenariusz:

Honza w końcu się ustatkował - wraz z Klarą mieszka w starej winnicy swojego dziadka. Z wielką pasją, choć marnymi efektami, uprawia winorośl – chce zostać najlepszym winiarzem na Morawach Południowych. Za to Jirka, który został w mieście, wciąż pakuje się w nowe kłopoty. Kiedy na jaw wychodzi jego romans z córką zamożnego biznesmena, musi uciekać. Jirka szuka ratunku w winnicy przyjaciół. Kiedy do niej trafi, życie wywróci się do góry nogami! Szalone eskapady, morawskie wino, przyjaźń i niespodziewana miłość… Historia pełna wszystkiego, co w życiu najważniejsze.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bardzo simpaticzna komedia, czeskie kino w dobrej formie! Zabawne, lekkie oglądadło rozrywkowe ze ślicznymi zdjęciami.

Sympatyczna kontynuacja "Młodego wina". Widz może nie tarza się po podłodze, ale wciąż jest się z czego pośmiać a przynajmniej uśmiechnąć. Spodoba się zwłaszcza tym, którzy po obejrzeniu pierwszej części wyruszyli zwiedzać Morawy i z wakacji przywożą pamiątki w stanie ciekłym.

Zazwyczaj z obawą i dystansem podchodzę do filmów, które są "ciągiem dalszym". W przypadku tego filmu nie ma się jednak czego wstydzić. Dalsze perypetie Honza, Klary i Jirka nadal wzbudzają uśmiech. Całość staje się jeszcze milsza dzięki morawskim panoramom często przemycanym pomiędzy poszczególnymi scenami. Od razu pojawia się myśl - rzucam wszystko, jadę do Czech pracować przy winoroślach! Przestrzenności krajobrazom dodaje także poprawnie dobrana, lekko popowa, gitarowa muzyka, która oddaje wrażenie wolności. A na tym tle życiowe potyczki trójki bohaterów... I można nawet wybaczyć niektóre typowe gagi, jak spadanie z zepsutej drabiny. Ktoś może przyczepić się też do tego, że fabuła taka trochę na siłę - oto surowy pan mafioso zmienia się pod wpływem wina (i żony! :)) w miłego staruszka, a Honzo cały czas towarzyszą rozmowy ze zmarłym Dziadkiem - przekazicielem życiowych prawd....ale zostawmy zasady prawdopodobieństwa! Cieszmy się!

jakilcz
ScuMmy
kaariokaa
dominikww
tomaszbobrowski
Habdank
sharbat28
justyn_
1923
alouette