8 Mila (2002)

8 Mile
Reżyseria: Curtis Hanson

Film przedstawia tydzień z życia grupy młodych ludzi, którzy walczą o przetrwanie w najgorszych dzielnicach Detroit w 1995 roku. Tylko hip-hop oddziela takich jak Jimmy „Rabbit” Smith junior (Eminem) i jego przyjaciele od pustki i nicości. Rabbit wie, że muzyka jest dla niego jedyną przepustka do lepszego świata. Ale żeby odnieść sukces musi zamienić swój gniew na słowa i stanąć do ostatecznej rozgrywki swego życia...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wydaje się najciekawszy i najlepszy film w rytmie hip-hopowej epoki. Biały raper jako zbuntowany mężczyzna który jak każdy nastolatek ma ciężko. Film oparty na historii Eminema.

Ja oglądałem ten film z polskim dubbingiem,i powiem jedno-porażka. Nie wiem jak by było z napisami,ale przez dubbing ten film jest bardzo słaby.

Dobry film

Powtórka ponad dekadę od premiery to już nie ten sam nokaut, jednak wszystkie zalety tego filmu widać nadal wyraźnie. Świetny scenariusz jest podstawą, na której dopiero stoi muzyka, czyli w tym wypadku bitwy na rymy. Nie byłoby czuć ich mocy, gdybyśmy nie mogli odczuć wraz z Rabbitem jak różne jego nadzieje, życiowe przystanie (w tym zwłaszcza ludzie, którym ufa) sypią się w najmniej oczekiwanej chwili. Nie słucham rapu, więc nie z sentymentu wystawiam wysoką ocenę roli Eminema - po prostu nie zgrywał twardziela, tylko pokazał jak wrażliwość splata się z niekontrolowanymi wybuchami agresji - dobrze, jeśli tylko werbalnej. Ciekawe jest jego otoczenie, zwłaszcza przyjaciele i nowa dziewczyna: mają swoje wady, które czasem musi im wykrzyczeć w oczy, ale jednak są prawdziwym wsparciem. Przypominają paczkę z "Big Lebowski", natomiast dziewczyna (stylizacja na Hole) jest dziwną muzą - ma też swoje pęknięcia, ale jest kimś innym niż widać. A i Basinger świetna na drugim planie. Nadal warto!

emerenc
beznazwybez
GARN
kudlaty4
Fi5heR
liongotie
macieggk
asia1298
liz29
kocio