9 (2009)

Reżyseria: Shane Acker

W postapokaliptycznej przyszłości pewnej grupie szmacianych laleczek grozi zagłada. Zrobią wszystko, aby uratować swoje życie. Jedna z nich, nosząca na plecach numer 9, jest ich ostatnią nadzieją na przetrwanie. Na życie laleczek czyhają siejące zagładę, drapieżne kreatury nowego świata. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Interesujący film, jednakże szkoda na niego tracić tyle czasu. Lepiej obejrzeć krótkometrażówkę, gdyż długi metraż jest dość mocno rozciągnięty i niespójny fabularnie.

Początek całkiem fajny, później się z tego robi typical american movie about typical american hero. Miły, ale nic specjalnego.

Banalny, ale bardzo mi się podobał.

Terminator 4 na kukiełki - fajny pomysł, fajna realizacja, ale scenariusz zbyt prosty. Byłby z tego rewelacyjny krótki metraż, ale na półtorej godziny po prostu nie starczyło materiału.

Nie tyle byłby co był.

No, ale dałoby się zrobić i 30-40 minut z tego, a nie tylko 11.

Na początek coś miłego - wspaniała koncepcja plastyczna i nienaganna animacja. Niestety właściwie nic poza tym. Ocena pozytywna, bo nie mogłam się powstrzymać od kilku "Wow!" na widok co bardziej efektownych pomysłów i w sumie jestem zadowolona, że widziałam. Ale jeśli ktoś lubi w filmach ciekawe fabuły, to uprzedzam, że tu za dużo tego nie znajdzie. Znakomity by dać odpocząć wszystkim zwojom poza tym odpowiedzialnym za odbiór obrazu.

Prościusieńka historyjka niewiele wystająca ponad to czym była krótkometrażówka. I tak samo jak ona przyjemna dla oka. Jeżeli założymy, że film przeznaczony jest dla dzieci w wieku wczesno-szkolnym to ocena może być wyższa.

Całkiem fajny pomysł, świetna animacja! Film ogląda się bardzo przyjemnie, co najważniejsze nie nudzi.

Bardzo sympatyczna animacja postapokaliptyczna, trochę pastisz Matrixowo-Terminatorowy, ale bardzo słodki. :)

Niezwykle miły dla oka, ale strasznie irytujący pod względem scenariusza. Ja nic, oprócz pięknej animacji, w nim ciekawego nie znalazłem.

MRZVA
Blue2012
patrycja76
Farary
bartje
AniaVerzhbytska
GARN
aef
aef
jurrock
AnnaSak